Top News- Teuta nuk di më të fitojë/ Humbet me Laçin, Partizani ngec ndaj Kastriotit
22/01/2022 18:02

Teuta nuk di më të fitojë. Skuadra durrsake është mposhtur edhe nga Laci dhe zhytet akoma më thellë në krizën e saj. në sfidën e zhvilluar në Rrogozhinë,skuadra kurbinase iu imponua kampionëve të vendit duke i mundur me rezultatin 4-2 . Fillimi ishte shumë i mirë për skuadrën e edi martinit që gjeti golin e avantazhit me anë të aleksit me një gjuajtje nga jashtë zonës. Laci reagoi dhe në minutën e 48 arriti të barazojë shifrat në 1-1 me golin e Ardit deliut dhe me këtë rezultat u mbyll pjesa e dytë. Në pjesën e dytë, laci hyri në fushën e lojës me më shumë bindje për të marrë 3 pikët dhe në minutën e 61, Laci fitoi një 11 metërsh që në të vërtetë u akordua nga sistemi VAR pasi arbitri i ndeshjes, bastari fillimisht nuk e dha. Nga pika e bardhe Guindo nuk gaboi dhe e dërgoi topin në rrjetë duke i dhënë avantazhin 2-1 Lacit. Por sulmuesi i skuadrës kurbinase kishte ende për të thënë teksa shënoi golin që e coi rezultatin 3-1 për lacin duke realizuar në këtë mënyrë edhe një dygolësh personal. Teuta rihapi llogaritë 10 minuta nga fundi me hebaj, por në minutat shtesë Deliu vulosi përfundimisht fitoren për lacin teksa shënoi golin e katërt duke fiksuar rezultatin 4-2 për skuadrën e Mirel Josës që merr vendin e dytë në klasifikim

Top News-Qershori i Kombëtares shqiptare/Trajneri Reja publikon listën e të grumbulluarve
27/05 11:29
Top News – Superiore ul siparin për këtë sezon / Tiranë kurorëzohet, zona evropiane me sytë nga kupa
26/05 20:19
Top Channel/ President nga dera e PS, grupi i PD nuk paraqet asnjë kandidat për raundin e tretë
26/05 19:46
Top News- Iu gjet një pistoletë pa dokumentacion/ Arrestohet në Brazil ish pronari i F1, ecclestone
26/05 18:17
Top News-‘Trofeu im i parë në Shqipëri, ëndërr’/Kumbulla shfaq emocionet pas finales
26/05 16:38
Top Channel/ Teuta kampione në basketboll
26/05 15:41
Top Channel/BBC, Mourinho: Një fitues serial që e solli Romën në jetë!
26/05 11:46
Top Channel/ Roma fiton kupën/ Italianet marrin trofeun Europian ne stadiumin e Tiranes
26/05 01:43
Top Channel/ Roderdam/ Tifozët e Feyenoordit thyejnë vitrina e përplasen me policin
26/05 01:37
Top Channel/ Holandezët e dëshpëruar, tifozët në zonën e pedonales ndoqën ndeshjen nga ekrani
26/05 01:25
Top Channel/ Entuziazmi i italianëve, Hoze Mourinjo solli një trofe evropian pas disa dekadash
26/05 01:05
Top News -Tifozët e Feyenoord, orët e mesnatës/ Policia i rrethon që në dalje të Air Albania Stadium
26/05 00:21
Top News-‘Çmenden’ tifozët e Romës në Tiranë/Pas suksesit të verdhekuqve në kryeqytetin shqiptar
26/05 00:12
Top News-Fundi i trishtë i finales/Tifozët e Feyenoordit e përjetuan me dhimbje
26/05 00:11
Top News – “Huliganët” e Feyenoord të zhgënjyer, largohen pa bujë e zhurmë nga Air Albania Stadium
26/05 00:09
Top News – Tifozët drejt stadiumit, si ishte organizuar nga UEFA për të shmangur përplasjet
26/05 00:02
Top News – Emocionet e stadiumit të “kuqezinjve” për rivalitetin mes Romës dhe Feyenoord
25/05 23:57
Top Channel/ Situatë e qetë në Tiranë, holandezët shmangin trazirat pas humbjes
25/05 23:56
Top News- Finalja e Tiranës në 155 shtete / Përballja Roma-Feyenoord me një shikueshmëri rekord
25/05 23:04
Top News – Jo në lokale, ku e panë ndeshjen ata që nuk gjetën një biletë për finale e Tiranës
25/05 22:06