Top News – Sulmi mbi kongresin amerikan/ Shefi i FBI-ishte terrorizëm i brendshëm
02/03/2021 22:30

Drejtori i FBI mbrojti të martën rolin e byrosë së tij për të siguruar të dhëna inteligjence para dhunës së 6 janarit në kongresin amerikan, ndërsa ai u përball me pyetjet e ligjvënësve nëse agjentët e kishin nënvlerësuar rrezikun. Christopher Ëray, në dëshminë e parë të tij që nga rebelimi vdekjeprurës nga mbështetësit e presidentit të atëhershëm Donald Trump, tha po ashtu se Byroja Federale e Hetimit ka shtuar në mënyrë dramatike hetimet e saj për grupe të brendshme ekstremiste, përfshirë ato që mbrojnë supremacinë e bardhë. Dhe ai nënvizoi se nuk kishte prova që anëtarë të ANTIFA-s ishin pjesë e dhunës, që FBI i ka shpallur si terroristë të brendshëm. Ai mbrojti agjencinë e tij dhe mënyrën se si ishin mbledhur informacionet në prag të zemërimit në Kapitol, pasi personeli i sigurisë dëshmuoi në kongres muajin e shkuar se nuk ishin informuar nga komuniteti i inteligjencës për kërcënimin e 6 janarit. Pamjet: AFP

Top News – Raul Kastro ‘lë’ partinë/ Fundi i një ere në Kubën komuniste
17/04 11:16
Top News – Bllokoi ngushticën e Kerchit/ Nato akuzon Rusinë se po ngre tensionet
17/04 11:15
Top News – OBSH lëshon alarmin/ Shkalla e infeksioneve drejt rekordeve të reja
16/04 22:50
Top News – Krijohet boja ultra e bardhë/ Ngadalëson ngrohjen globale dhe kursen energjinë
16/04 22:10
Top News – 600 mijë euro për një kabinë plazhi/ Qetësia që kërkojnë të pasurit në Britani
16/04 21:22
Top Channel/ Një i vdekur, 12 të humbur nga përmbysja e anijes në jug të SHBA – Pa koment
16/04 20:52
Top Channel/ Funeralet e natës, normalja e re në varrezën më të madhe në Amerikën Latine – Pa koment
16/04 20:51
Top Channel/ Britani, Princi Edward, gruaja & e bija shikojnë homazhet për Princin Philip– Pa koment
16/04 20:51
Top Channel/ Zjarrfikësit francezë luftojnë flakët gjigande në magazinën në periferi të Parisit – Pa koment
16/04 20:50
Top Channel/Variantet e Covid-19/Administrata amerikane do investojë 1.7 mld dollarë për t’i luftuar
16/04 20:09
Top Channel/ ”Në kohën e duhur”, SHBA shton praninë ushtarake në Gjermani
16/04 19:52
Top News – Izraeli në gatishmëri/ ‘Sdo lejojmë që Irani të ketë armë bërthamore’
16/04 19:34
Top Channel/ BE, 650 mijë vaksina për Ballkanin/ Do të jetë PFIZER. Brukseli ka caktuar 70 milionë €
16/04 19:29
Top News – Doza e parë për Angela Merkel/ Kancelarja gjermane vaksinohet me Astrazeneca
16/04 19:22
Top News – Keni frikë nga gjilpërat! Shkencëtarët rusë do shpikin vaksinën që pihet
16/04 19:21
Top News – Nëse perëndimi nuk ndal Putinin/ Ukraina: Do ndërtojmë armë bërthamore
16/04 18:17
Top News – ‘Përballje’ në detin Azov/ Marina ukrainase kërcënon me zjarr anijet ruse
16/04 18:15
Top News – BE, i gatshëm për ndihmë/ Mbi 600.000 doza vaksinash në Ballkanin perëndimor
16/04 18:14
Top Channel/”Në kohën e duhur”, SHBA shton praninë ushtarake në Gjermani
16/04 17:06
Top Channel/ Jo më bar, lopët në të ardhmen do t`i ushqejnë me alga
16/04 17:06