Top News – Stuhi ere në Evropën Perëndimore / Dëme e të lënduar, Franca e Gjermania në alarm
21/10/2021 12:39

Një cerek milioni shtëpi në francë ishin pa energji elektrike të enjten dhe trenat u ndalën nga Normandia në Paris pasi era e fortë ka pushtuar Francën veriore, Holandën dhe Belgjikën. Mediat lokale raportuan se katër persona ishin lënduar në qytezën holandeze Barendrecht, në pjesën jugore të Rotterdamit, ndërsa era e fortë rrëzoi tjegullat nga catitë dhe shkuli pemët me rrënjë në një lagje të banuar në orët e para të mëngjesit.

Top News- Për herë të parë…!/Kur dhe pse do të ulet numri i popullsisë në Tokë
07/12 17:10
Top News-SHBA trupa në Evropën Lindore/Si do t’i përgjigjet Biden pushtimit të Ukrainës
07/12 16:22
Top News-Investimet e McGregor/ Fond 120 milionë Euro në një projekt imobiliar
07/12 16:10
Top News – Prokurori që fle me bodigardë…!/ Kush është njeriu që ka fundosur ‘Ndragheta’
07/12 15:54
Top Channel/Vuçiç “si fëmijë”, i ankohet BE-së: “Kurti nuk flet me mua”!
07/12 15:40
Top Channel/ Pfizer nën akuzë: “Përhapi gënjeshtra për vaksinën e rivales AstraZeneca”!
07/12 15:38
Top Channel/ “Do të jetë masakër”, Ukraina paralajmëron për pasojat e luftës me Moskën!
07/12 15:38
Top News – Sinjale amerikane për zyrtarët/ Do u verifikohen pronat dhe transaksionet
07/12 15:25
Top News – Të diplomuarit më të rinj… / Njihuni me astronautët që NASA do dërgojë në Mars
07/12 15:07
Top News – Mes më të fortave në botë… / Ushtria që japonia po synon të ndërtojë…
07/12 14:50
Top News – Revolucion në Emiratet e Bashkuara / Nga 2022, fundjavë është e shtuna dhe e diela
07/12 14:36
Top News – Kjo është çmenduri…! / F-16 fluturojnë vetëm pak cm larg njëri tjetrit
07/12 14:31
Top News – ‘Kapsula e vetëvrasjes’ / Zvicra legalizon një mënyrë të re për të vdekur
07/12 14:30
Top News – Vullkani merr 34 jetë njerëzish / Rreziku nuk ka kaluar, mijëra të zhvendosur
07/12 14:28
Top News- Trafikantët, destinacioni në Turqi/ Zbulohet sasia prej 1.5 ton kanabis, 3 në pranga
07/12 14:12
Top News – ‘Një lajm jo i mirë…’ / Pushon 900 punonjës me një lidhje në Zoom
07/12 14:10
Top Channel/Moska “varroset” nën borën rekord: “Stuhia më e egër në 72 vjet, erdhi nga Mesdheu”!
07/12 14:04
Top Channel/Kërcënon Pekini, SHBA: “Ta rrisë sa të dojë fuqinë ushtarake, s`kemi frikë”!
07/12 14:00
Top News- Ideja nga Banka e Argjentinës/ Do shiten 2500 monedha speciale për botërorin 2022
07/12 13:39
Top Channel/ “Ukraina fuçi baruti”, të mëdhenjtë në krah të Kievit- Moska nuk pyet!
07/12 12:49