Top News – Sony tërheq lojën Cyberpunk 2077, do të kthejë mbrapsht paratë
18/12/2020 16:35

Sony ka tërhequr lojën Cyberpunk 2077 nga PlayStation Store dhe do të kthejë pas paratë për të gjithë ata që e kanë blerë. Lojtarët u ankuan se loja ishte e mbushur me viruse dhe probleme. Kompania po ashtu ka premtuar se do të bëjë disa ndërhyrje për të përmirësuar lojën. Është e paqartë se kur Sony Interactive Entertainment planifikon ta kthejë lojën në PlasyStation Store. “Ne”, thotë kompania, “punojmë për të garantuar një nivel të lartë kënaqësie të klientëve ndaj do të fillojmë rifinancimin e të gjithë atyre që e kanë blerë Cyberpunk 2077 përmes PlayStation Store”. Në këtë lojë, lojtarët luajnë në një botë kriminale ku ata mund të paguajnë për të përmirësuar veten me teknologji. Loja u paralajmërua fillimisht në 2012, por më pas, u ri propozua në 2018 dhe më pas doli në treg me shumë bujë duke u reklamuar madje edhe nga Keanu Reeves në qershor 2019. Por problemet nisën të shfaqeshin, kryesisht në konsolat më të vjetra si PS4 dhe Xbox One.

Top News- Kryeministri rrezikoi mbytjen në Adriatik!/Si e shpëtoi gazetari pak para se të fundosej
09/08 19:06
Top News – Putin urdhëron vrajsen e ministrit /Si e zbuloi në kohë Ukraina komplotin rus!
09/08 16:37
Top News – Jo më viza turistike për rusët!/Thirrjet në BE për izolimin e Rusisë gjatë luftës
09/08 16:10
Top News – Franca koleksionon videolojërat/Biblioteka Kombëtare i konsideron trashëgimi kulturore
09/08 15:50
Top News – Ariu gjithë natën në makinë… / Mbyll derën nga brenda e nuk del dot
09/08 15:49
Top News – Kopshti Zoologjik, luanët në ankand / ’Janë shtuar shumë, kursejmë për ushqimin’
09/08 15:49
Top News – Gjueti ‘thesari’ në Groenlandë / Miliarderët në sulm: Akujt po shkrihen, ç’do zbulojnë?
09/08 15:35
Top News – Kina po përgatit pushtimin e Tajvanit / Njësoj si Rusia, stërvitje masive para ofensivës
09/08 15:32
Top News-Alo taksi! Një xhiro për 1 dozë kokainë!/Dënohen 2 shqiptarë në Britaninë e Madhe, ja emrat
09/08 15:01
Top Channel/ Festa e Ashure, Shiitët kutojnë martirizimin e nipit të profetit
09/08 14:48
Top Channel/ Digjet nafta në Kubë. Zjarri në depozita, viktima e të plagosur
09/08 14:48
Top Channel/ Rinovohet Bazilika e Cisternës. Vepra e Justinianit të Madh shndërrohet në një tempull
09/08 14:47
Top News – Rusia po tërheq forcat nga Donbasi?! / Kievi paralajmëron ofensivë të re në jug të vendit
09/08 13:00
Top News – Infektohet fëmija me linë e majmunit / Gjermani, virusi për herë të parë te një i mitur
09/08 12:54
Top News – Aleatë edhe në hapësirë! / Rusia lëshon satelitin iranian, alarmohet Uashingtoni
09/08 12:53
Top Channel/ “Avengers” rikthehen në 2025, Marvel njofton filmat e ri të sagës që theu rekordin
09/08 12:51
Top Channel/ Shuhet Ylli i filmit “Grease”/ Olivia Newton-John mbyll sytë në moshën 73-vjeçare
09/08 12:50
Top News – Luftë edhe në hapësirën kibernetike / ’Shpërthejnë’ dezinformatat për Rusinë e Ukrainën
09/08 12:49
Top News – Shqiptari u vra në Itali për borxhet/ Hetimet marrin tjetër rrugë, dalin detaje të reja
09/08 12:45
Top News – FBI ‘pushton’ shtëpinë e Donald Trump në Florida / ‘Sulm kundër rikandidimit tim!’
09/08 12:37