Top News- Situata me Covid-19/ Ulet numri i viktimave, 428 raste të reja
16/10/2021 18:37

Pas dy ditë rritjesh të numrit të viktimave si pasojë e Covid-19, sot janë shënuar vetëm 3 humbje jete. Sipas të dhënave zyrtare të publikuara nga ministria e shëndetësisë, nga 3,549 testime të kryera gjatë 24 orëve të fundit, 428 qytetarë rezultojnë të infektuar ndërsa janë shëruar 501 të tjerë. Sipas të njëjtave informacione, mësohet se nuk mundën të fitojnë betejën me Covid-19 një qytetar nga Berati 66 vjeç, një qytetar nga Tirana 74 vjeç dhe një qytetar nga Vlora 88 vjeç. Ndërkohë Tirana vijon të jetë qyteti me numrin më të lartë të të infektuarve ditorë, me 171 raste ndjekur nga Kamza me 46 raste, 30 në Fier, 17 në Durrës, 12 në Lushnje, 11 në Korçë, 10 në Shkodër e Krujë, 9 në Gjirokastër, Sarandë e Elbasan etj.

Top News-Flet truproja e ish-kryeministrit Berisha/Si ndodhi aksidenti dhe si shpëtuam nga fati
26/11 23:26
Top Channel/ Ti Raporton! Rrëshqitja e dherave rrezikon banesën në Lezhë
26/11 22:45
Top News – Tritol në një pallat në Fier, tmerrohen banorët; policia rrethon zonën
26/11 22:08
Top Channel/ Ç’po ndodh në Fier. Pamje nga pallati ku ndodhi shpërthimi
26/11 22:04
Top News-Aksidentohet eskorta e Berishës/Përplasje në autostradë, pas kalimit të gabuar
26/11 21:59
Top News-Shpërthim i fuqishëm në katin e katërt të një pallati në Fier, dyshohet për një bombol gazi
26/11 21:58
Top Channel/ Shpërthim i fuqishëm në katin e 4 të një pallati në Fier
26/11 21:57
Top Channel/ Aksidenti ku u përfshi eskorta e Berishës: Një Benz hyri kundravajtje
26/11 21:49
Top News – Zbardhet pasuria e Ramës dhe e Bashës/ Dorëzohen formularët, në listë dhe deputetët
26/11 21:33
Top News – Aksidentohet eskorta e Berishës, ishte duke u kthyer nga Foltorja e Kurbinit
26/11 21:12
Top News-Tragjedia në Vlorë / Merret në pyetje ish-bashkëshorti i viktimës
26/11 21:00
Top News-‘Tërbohet’ media serbe / Pas deklaratave të Ramës dhe Kurtit për bashkim
26/11 20:27
Top Channel/Rindërtimi,295 mln euro nga donatorët, negociohet edhe për 150 mln euro si kredi të buta
26/11 19:50
Top Channel/ Laç, nis ndarja e shtëpive. Lagje e re për të pastrehët e tërmetit
26/11 19:48
Top Channel/ Manëz, dy vite në kontenier. Familjet presin përfundimin e pallateve të reja
26/11 19:46
Top Channel/ Shqipëri-Kosovë, 13 marrëveshje.Rama-Kurti: Open Balkan nuk na pengon
26/11 19:45
Top Channel/ “Je i përshtatshëm për qelitë e SHBA” Berisha i ashpër me Bashën
26/11 19:36
Top Channel/ Basha: Dështim me rindërtimin. Pjesa më e madhe e familjeve nëpër çadra
26/11 19:29
Top Chanel/ Vetëvritet nëna me foshnjën një vjeç në Vlorë. Farmacistja hidhet nga kati i 5
26/11 19:28
Top Channel/ Vetëm 7% e anëtarëve të PD ndjehen afër me Bashën
26/11 19:27