Top News – Shtëpia e Bardhë, Melania ndez dritat e bredhit
04/12/2020 12:18

Melania Trump ka ndezur dritat e pemës së Krishtlindjes në Shtëpinë e Bardhë. “Faleminderit shumë të gjithëve dhe Krishtlindje të gëzuara. Ky do të jetë një vit i madh”, tha presidenti amerikan gjatë ceremonisë që ishte e regjistruar në avancë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Presidenti kishte në krah Zonjën e parë, Melanian, e cila pati nderin të ndizte dritat e bredhit 30 metra të lartë të ardhur nga Kolorado, e të vendosur në hyrjen e Shtëpisë së Bardhë. Më herët, zonja e parë Melania, u kujdes për zbukurimin e Shtëpisë së Bardhë për Krishtlindjen e fundit të tyre atje. Tema e zbukurimeve të këtij viti ishte “E bukura Amerikë” dhe mes të tjerash, u nderuan edhe punonjësit e shërbimeve jetike që përballen çdo ditë me pandeminë në Shtetet e Bashkuara me një bredh të vendosur në dhomën e kuqe. Në të gjithë Shtëpinë e Bardhë janë vendosur 62 bredha, 106 kurora, mbi 366 metra shirita festivë dhe mbi 3200 llamba.

Top News – Turqia krijon sprajin nazal/ E vret koronavirusin në 1 munitë
27/01 00:07
Top News – Biden ‘përplaset’ me Putin, ja çfarë i tha në telefonatën e tyre të parë
27/01 00:06
Top News – `Shkrijnë akujt `SHBA-Gjermani/ Merkel fton Biden për vizitë
26/01 22:40
Top News – `Tradhëtoi` Trump për Biden/ Forbes, Fauci më i paguari nga të gjithë
26/01 22:39
Top News – SHBA, konfirmohet kryediplomati i ri/ Blinken, gati të përballem me kinën e Rusinë
26/01 22:38
Mësuesit marshojnë në Francë për kushtet e punës gjatë pandemisë
26/01 22:33
Qentë e familjes presidenciale Biden zbarkojnë në Shtëpinë e Bardhë
26/01 22:33
Qyteza holandeze përgatitet për trazira të mundshme anti-izolim
26/01 22:32
Akuariumi në Francë mirëpret lindjen e 5 këlyshëve peshkaqenë zebra
26/01 22:30
Qendra britanike e konventave konvertohet për fushatën e vaksinimit ndaj Covid-19
26/01 22:29
Top News – Kapërcehet pragu i viktimave/ Britani, mbi 100 mijë vdekje nga covid
26/01 21:31
Top News – 60 vitet e “përbindëshit” Sovjetik/ Nuk u përdor kurrë për shkatërrim nëndetësesh
26/01 21:03
Top News – Gjen thesarin brenda në shtëpi/ Befason pronari, më ndihmuan fantazmat!
26/01 20:58
Top News – Britanikët po çmenden/ Pas pijes me kanabis të mbretëreshës
26/01 20:56
Britani, sot 1600 viktima/ Kjo është shifra më e lartë e vdekshmërisë në Europe
26/01 20:12
Gjermanisë i mungojnë vaksinat/ Ritme të ngadalta për vaksinimin. Shtohen infektimet
26/01 20:12
Top News – Sekretari i ri i Mbrojtjes/ Ushtria amerikane `ndryshon` kurs
26/01 20:11
Top News – Planifikonte sulm në Shqipëri/ Dyseldorf, dënohet pjesëtari i ISIS-it
26/01 20:10
Top News – News – Pompei tregon thesaret/ Dekada zbulime arkeologjike hapen për publikun
26/01 18:22
Top News – Trazirat e dhunshme në Holandë/ Ministri për protestuesit, `llumi i shoqërisë`
26/01 18:05