Top News-Shqiptari me 8 kg heroinë në makinë / Nga Zvicra në Itali, kapet nga karabinierët
26/11/2021 19:17

Një shtetas shqiptar është vënë në pranga këtë të premte në Itali. Sipas informacioneve 23 vjecari është kapur me 8 kilogramë heroinë në makinën e tij. Ministria Publike, Policia Kantonale dhe Administrata Federale e Doganave kanë njoftuar se shqiptari po vinte nga kufiri i zvicrës për të hyrë në kufirin italian. Mediat italiane rapotojnë se 23 vjecari është ndaluar pak pas orës 14 në Vira Gambarogno nga punonjës të Drejtorisë doganore. Nga kontrolli i mjetit, i cili ishte me targa shqiptare, u zbulua edhe sasia e drogës përmes një qeni anti droge . Hipoteza e veprës penale ndaj 23-vjeçarit është ajo e shkeljes së rëndë të Ligjit Federal për Drogat Narkotike. Të shumta janë rastet ku shqiptarët kapen nga policia italiane me sasi të vogla apo të mëdha droge. Si dhe shpesh herë shqiptarët etikoetohen edhe si koka bandash në Itali, ku kapen me sasi të mëdha lende narkotike.

Top News- NASA alarm për vullkanin në Tonga/Më i fuqishëm se shpërthimi i bombës aë Hiroshimës
24/01 20:12
Top News- I njohur në serialin ‘Ertugrul’/Aktori i njohur turk ndërron jetë në spital
24/01 19:08
Top News-Kufijtë e Ukrainës, të paprekshëm/Gjermania kërcënon Rusinë me kosto të larta
24/01 18:58
Top News-Gjermani, masakër në universitet/4 të plagosur në auditor, autori vret veten
24/01 18:51
Top News – ‘El Padrinot’ shqiptarë në Ekuador/ Si janë organizuar bandat në trafik kokaine
24/01 18:45
Top News- Bora paralizon Turqinë/Pezullohen fluturimet në aeroportin e Stambollit
24/01 17:39
Top News- Shtetrrethim, 1100 policë pas vrasjes/ Ekzekutimi i Ergys Dashit, furtunë në polici
24/01 17:01
Top News- Metro, bodrume dhe parkingje…!/Ku do strehohen ukrainasit nëse sulmon Rusia
24/01 16:41
Top News- Diplomatët shqiptarë në Ukrainë/Ekskluzive, a do largohen nga fronti i luftës!
24/01 16:23
Top Channel/ Kaos trafiku nga bora në Turqi, makinat përplasen me njëra-tjetrën-disa viktima!
24/01 15:46
Top Channel/UFO duke fluturuar mbi Antarktikë, zbulohen nga Goggle Earth!
24/01 15:43
Top Channel/Bechtel hyn të ndërtojë autostradën gjigande në Mal të Zi,reagime të ashpra në Podgoricë
24/01 15:38
Top Channel/ Kina nis dhjetëra bombardues, Tajvani në alarm: Rikthehet hija e luftes!
24/01 15:32
Top Channel/ Gjallë në rrotën e avionit pas 11 orësh udhëtim- ekspertët: “Gati e pamundur”!
24/01 15:31
Top Channel/ NATO nis trupat në lindje të Europës, fillojnë përgatitjet për konflikt!
24/01 15:23
Top News – Nato, trupa shtesë në Evropën lindore/Stoltenberg: Të forcojmë mbrojtjen, Rusia kërcënon!
24/01 15:22
Top Channel/Protestat e dhunshme ndaj masave anti-Covid, mësyhet zyra e Joseph Borell!
24/01 15:20
Top Channel/ “Do shpërthejë lufta”, Danimarka nis bombarduesit në Ukrainë, Anglia tërheq diplomatët
24/01 15:19
Top News – Sulm me raketa balistike / Kishin në shënjestër Abu Dabin, shkatërrohen në ajër
24/01 15:17
Top News – 39 bombardues kinezë drejt Tajvanit/Tensione në tjetër front, SHBA stërvitje me Japoninë
24/01 14:49