Top News – Shqiponja, identiteti shqiptar / Prezantohen fanelat e reja të kombëtares kuqezi
24/03/2023 12:38

Mbrëmjen e së hënës, Kombëtarja shqiptare do të nisë aventurën e re të saj; kualifikueset e Euro 2024 teksa në Varshavë do të përballet me Poloninë e Robert Leëandoëskit. në këtë ndeshje skuadra kuqezi me të cilën do të bëjë debutimin edhe trajneri i ri i saj, Sylvinho, do të shfaqet me një look të ri. Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar fanelat e reja të kombëtares shqiptare të cilën futbollistët do ta veshin pikërisht në përballjen me Poloninë. bëhet fjalë për një fanelë me stil dhe grafikë inovatore i kombinuar me simbolet më të rëndësishme të historisë së vendit tonë. Shqiponja dykrenare që përfaqëson identitetin shqiptar, guximin dhe vlerat e tij është simbioli dominues në fanelat e reja të kombëtares që janë krijuar me material me plastikë të riciklueshme. Fanela e parë për ndeshjet në shtëpi është ajo tradicionale me ngjyrë të kuqe me jakë të zeze, ndërkohë që skajet e mëngeve kanë me ngjyrë të zezë ashtu sikurse edhe shiriti vertikal anash

Top News – Kualifikueset e Euro 2024/ Kombëtarja vijon punën për sfidat e radhës
07/06 18:06
Top Channel/ Përgatitjet e Kombëtares, vazhdojnë stërvitjet me grupin e paplotësuar të lojtarëve
07/06 15:42
Top Channel/ Pablo Zabaleta, eksperienca e Argjentinës dhe Man.City brenda kombëtares
06/06 19:56
Top Channel/ Sylvinho: Na presin 7 finale! Ndeshja e Shqipërisë me Moldavinë në arenën kombëtare
05/06 20:31
Top Channel/ Kampionët e Tiranës/ Veliaj takon volejbollistët dhe basketbollistët që morën trofeun
05/06 20:15
Top Channel/ Sfidat e atletikës! Kreu i federatës: Sport që do rigjallëruar
04/06 20:05
Top Channel/ Kupa e Shqipërisë/ Tirana dhe Egnatia po përballen në Elbasan
01/06 20:01
Top Channel/ “Kosova djepi i Serbisë”, federata e tenisit mbron Novak Gjokoviç
31/05 21:03
Top Channel/ Kupa e Shqipërisë/ Të enjten finalja mes Tiranës dhe Egnatias
31/05 17:50
Top Channel/ Lionel Mesi “vjen” në Tiranë, ja ku do të mund ta takoni atë çdo ditë
30/05 16:42
Top Channel/ Partizani feston titullin e 17-të në histori!
29/05 19:09
Top Channel / Gara e Tiranathlon! Not, çiklizëm dhe vrap sot në kryeqytet
28/05 15:16
Top Channel / Gara e Tiranathlon / Not, çiklizëm dhe vrap sot në kryeqytet
28/05 12:08
Top Channel/ Favorizoi Katarin, ish zyrtari FIFA nën akuzë për Kupën e Botës
27/05 21:29
Top Channel/ Lojtarët dhe tifozët e Tiranës sulmojnë arbitrin në ndeshjen me Bylisin
25/05 18:43
Top Channel/ Rrethi çiklistik i Shqipërisë, nis etapa e tretë Elbasan-Vlorë me gjatësi 143 km
24/05 15:28
Top Channel/ Rrethi çiklistik i Shqipërisë, nis etapa e tretë Elbasan-Vlorë me gjatësi 143 km
24/05 12:44
Top Channel/ Etapa e tretë e rrethit çiklistik i Shqipërisë
24/05 12:27
Top Channel/ Sylvinho, banor i Tiranës! 4 muajt e trajnerit, ndeshja me Moldavinë dhe ishujt Faroe
23/05 20:02
Top Channel/ 10 vite rresht kampion, futbollistët e Vllaznisë janë të pathyeshme
23/05 15:25