Top News-Shpallet në kërkim ish kreu i kadastrës/I përfshirë në manipulimin e dosjes së pronave
17/10/2021 21:01

Shpallet në kërkim ish kreu i kadastrës së Vlorës Klodian Troçi i cili u dorëhoq disa ditë më parë. Shpallja e tij në kërkim u bë pas vendimit të Gjykatës së Vlorës, që caktoi për të masën e sigurisë “arrest me burg”. Troçi punoi për rreth 3 muaj në Drejtorinë e Pronave në Qarkun e Vlorës, ndërsa nga posti i kreut të AKSH-së Vlorë ishte larguar vetëm dy javë më parë. Ai akuzohet për shpërdorim detyre dhe për falsifimin dokumntsh të pronave në Dhërmi. Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për Trocin dhe thotë se atij i janë gjetur dhe sekuestruar prova të shumta materiale, si dhe një shumë prej 60.000 Euro. Sipas dosjes së Prokurorisë, që nga viti 2019 deri në vitin 2021, Klodian Troçi, Bardhyl Gjika dhe specialisti në drejtorinë e administrimit të tokave, Kreshnik Mino kanë bashkëpunuar duke falsifikuar dokumente arkivore të pronësisë, të fshatrave Himarë e Dhërmi, etj. të Bashkisë Himarë. Disa dokumente pronësie të falsifikuara i janë dërguar atyre edhe nga 51-vjeçari Spiro Duni, banorë i Himarës, për të cilin gjykata vendosi këtë të diel masen e sigurise 'arrest me burg'. Po ashtu në burg u la sot edhe Bardhyl Gjika, ndërsa për Kreshnik Minon u caktua masa e arrestit detyrim paraqitje.

Top Channel/ U arrestuan për vrasjen e Pashk Ujkës. Familjarët: Ishin në Kosovë kur ndodhi ngjarja
04/12 10:48
Top Channel/ “Po ta kisha bërë vaksinën nuk do kisha përfunduar kështu”, rrëfimet e shtatzënave
04/12 10:24
Top Channel/Demokrati-Berishës:E more thri, e bëre morr, tani do të të hajë! Dy fjalë & për Yuri Kim
03/12 21:31
Top Channel/ Po bën betejë personale me foltoren? Berisha nga Devolli: Marrëzi!
03/12 21:30
Top Channel/ Berisha tregon pse Basha e ‘kyçi’ gojën dje në Parlament
03/12 21:29
Top Channel/ Berisha: I vetmi vend ku mund të mblidhemi është Air Albania, por nuk e dimë motin
03/12 21:28
Top Channel/Berisha-Bashës: Jep dorëheqjen!Në Belgjikë rezulton se je anëtar i organizatës kriminale
03/12 21:27
Top Channel/ Berisha: Më 11 dhjetor shkojmë rithemelojmë PD dhe pluralizmin shqiptar
03/12 21:26
Top News-4 viktima, ja numri i të infektuarve / Më shumë raste janë shënuar në Tiranë
03/12 21:15
Top News-Shuhet aktorja Edi Luarasi/Të papriturat e jetës dhe rikthimi në skenë
03/12 21:06
Top News-12 orë për të numëruar paratë/Goditet karteli që sillte drogë edhe në Shqipëri
03/12 21:03
Top News-Në kurth shefi i njësisë “Fast”/Tiranë, arrestohet nga kolegët për mashtrim
03/12 20:42
Top News-Shqiptari vret veten në burgun grek/Prej 8 vitesh në burg, si e siguroi lëndën kimike
03/12 20:29
Top Channel/ Lezha ‘pushtohet” nga uji, bllokohen pusetat prej reshjeve të shiut
03/12 20:03
Top Channel/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare: Shumë të sëmurë po trajtohen në shtëpi
03/12 19:41
Top Channel/ Elbasani mbytet nga plehrat/ Tërhiqet kompania që pastronte qytetin
03/12 19:36
Top Channel/ Gjykata e Posaçme lë në fuqi vendimi, dënohet me 55 vite Shullazi dhe grupi
03/12 19:34
Top News-Korrupsioni me tenderin e uniformave/ Ja sa u dënuan të pandehurit, vetëm një shpëton
03/12 18:38
Top News- Shqipëria ‘braktis’ BE për SHBA / Pse Ballkani është më sytë nga Shtëpia e Bardhë
03/12 18:11
Top News-Kryebashkiaku përfundon në SPAK/ Fshehu dënimin në greqi, hetimet nga e para
03/12 17:32