Top News/ SHBA ashpërson gjuhën me Kosovën/ Escobar-Nuk po na trajton si partnere
23/02/2024 22:38

I dërguari i posacëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar në një intervistë për Zërin e Amerikës deklaroi se Kosova nuk po i trajton si partner Shtetet e Bashkuara dhe se nuk po punon për sigurinë rajonale. Escobar foli për zhvillimet më të fundit mes Kosovës dhe Serbisë, ku kryefjalë ka qenë heqja e dinarit. Sa i përket kësaj cështje, Escobar u shprehj se nuk ka konsideratë nga pala e Kosovës nëse ata do të dërgojnë një përfaqësues për të diskutuar mbi këtë cështje.

Top News/ Vritet gruaja në Ferizaj. Autor ish-bashkëshorti, ‘që nuk pranonte ndarjen’
12/04 19:55
Top Channel/Kosovë, vritet 21-vjeçarja/ Ish-bashkëshorti e ka qëlluar në ambientet e qendrës sociale
12/04 19:32
Top News/ ‘Po na shtyjnë drejt luftës’. Serbia kërcënon nëse Kosova anëtarësohet në KiE
12/04 19:11
Top News/ Luftoi për ISIS-in në Siri dhe Irak, Kosova merr të pandehur një person
12/04 18:19
Top News/ Macron në takimin me Ramën. ‘Kosova e Serbia të normalizojnë raportet’
12/04 18:18
Top Channel/ U vra me armë zjarri brenda institucionit, ja ku u ekzekutua nga ish-bashkëshorti
12/04 17:30
Top Channel/ Shpërthim në Prishtinë/ Dëmtohen gjashtë automjete, nuk ka dëme në njerëz
12/04 12:26
Top News/ Shpërthim me granatë dore/ Dëmtohen gjashtë makina në Prishtinë
12/04 12:08
Top Channel/ Shpërthim me granatë dore në Prishtinë, dëmtohen 6 makina
12/04 10:25
Top Channel/ OSBE mesazh serbëve nga Kosova, Borg bëri thirrje që të mos bojkotohen votimet
11/04 19:58
Top News/ Ukrainasit trajnohen në Kosovë, Grupi i parë i studentëve për heqjen e minave
11/04 19:48
Top News/Kosova me rritjen ekonomike më të lartë/Vetëvendosje interpreton raportin e Bankës Botërore
11/04 18:53
Top Channel/ Gjermania dërgon kamionë ushtarakë në Kosovë: Forcohen kapacitetet e FSK-së!
11/04 14:35
Top News/ Gjermania armatos Kosovën / Vijnë mjetet ushtarake, donacion 3 milionë eurosh
11/04 13:32
Top Channel/ “Tmerri” i Serbisë, OKB përgatit rezolutën e Srebrenicës- përfshihet Shqipëria!
10/04 12:38
Top Channel/ Kosovë, Fiter Bajrami: Gëzim pas sakrificës, Kurti kujton hoxhallarët e vrarë!
10/04 12:24
Top News/ Liderët kosovarë urojnë Bajramin / Thirrje për mirëkuptim, mirësi dhe bujari
10/04 12:04
Top Channel/ Kushtetuta e Kosovës! Opozita fajëson qeverinë për shkeljen e ligjit themeltar
09/04 15:23
Top Channel/ PE, dritë jeshile: OK liberalizimi i vizave për shtetasit e Kosovës me pasaporta serbe!
09/04 14:52
Top News/ Kosova mbetet pa doktorë / 5700 mjekë të licencuar, por të gjithë duan të ikin
09/04 14:04