Top News- Salvini jashtë qeverisë së re!/Meloni nis punën për marrjen e pushtetit
27/09/2022 19:11

Pas triumfit e qendrës së Djathtë, të përbërë nga “Vëllezërit e Italisë”, “Liga” dhe “Forca Italia” në zgjedhjet e përgjithshme në Itali, Giorgia Meloni, është vënë në lëvizje për të krijuar qeverinë e re. Fillimisht, liderja e ekstremit të djathtë ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin në largim, Mario Draghi. Referuar burimeve të cituara nga mediat fqinje, Meloni i ka bërë të qartë Draghit se nuk do jetë më pjesë në qeverinë e re.

Top News – Greqia provokon në Egje dhe Mesdhe! Erdogan kërcënon: Aleatë në NATO, por s’tolerojmë!
09/12 14:20
Top News – SHBA kërkon shtyrjen e zgjedhjeve / Zyrtari i Uashingtonit, me urgjencë drejt Kosovës
09/12 14:19
Top News-Vuçiç, tjetër natë pa gjumë për Kosovën/ Takim me ministrin e brendshëm e shefin e ushtrisë
09/12 14:19
Top News- Tensionet në veri të Kosovës alarmojnë BE/ EULEX-i ‘në këmbë’ për situatën ‘shumë serioze’
09/12 13:33
Top News – Policia e Kosovës ‘pushton’ Mitrovicën / Alarmohet Beogradi, Sveçla: Garantojmë sigurinë
09/12 11:32
Top News – Sulmohet policia e Kosovës në veri / Plagoset një polic, në shënjestër edhe gazetarët
09/12 11:30
Top News – Serbia, 1 mijë ushtarë në Kosovë / Prag lufte…! Beogradi po shqyrton dërgimin e trupave
09/12 11:23
Top News – Eksploziv në Gjykatën e Lartë në Podgoricë / Policia malazeze-Alarm i rremë!
08/12 22:25
Top News – Thasë me para drejt Serbisë, Kosova në KiE / Plani i ri franko-gjerman për paqen
08/12 20:56
Top News- Forcat speciale të Putin në Beograd/Agjentë në Veri të Kosovës, ç’planifikon Rusia
08/12 18:08
Top News – Serbëve t’u vihen vizat nga BE!/ Po Shqipëria! Rute për Top News-Kam biseduar me Ramën
08/12 17:54
Top News- Kurti dhe Vuçiç në Bruksel!/Borrell i ul në një tryezë pas tensioneve në Veri
08/12 17:17
Top News – BE: Jo zgjedhje në veri të Kosovës / ’Të mbahen në kohë paqeje dhe sigurie’
08/12 14:50
Top News – BE: Jo zgjedhje në veri të Kosovës / ’Të mbahen në kohë paqeje dhe sigurie’
08/12 14:49
Top News – Nënshkruhet marrëveshja / Kroacia njeh pensionet për shqiptarët
08/12 13:58
Top Neës- Ligji i ri në Malin e Zi!/Të hiqet TVSH për produktet higjienike të grave
07/12 21:04
Top News – Turqia kërcënon me luftë Greqinë/ ‘Tërhiquni nga ishujt ose do t’ju vijmë natën’!
07/12 20:06
Top News – Vuçiç shkel marrëveshjen me Kosovën/ Sfidon BE, pajis me targa serbët në Veri
07/12 20:06
Top News – Vranë italianin para bankomatit/ Burg përjetë për 2 vëllezërit shqiptarë
07/12 17:43
Top News-Kosovë-Serbi, pakt brenda vitit/ Reuters zbulon planin franko-gjerman
07/12 17:26