Top News – Raportet Rama-Kurti në pikën e fundit/ Opozita në Kosovë-Dy liderët nuk ‘flasin’
08/06/2023 20:20

Shefi i deputetëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka ngritur alarmin se bashkëpunimi i kryeministrit të vendit, Albin Kurti, me homologun e tij në Shqipëri, Edi Rama, është në nivelin më të ulët Duke komentuar deklarartën e Ramës i cili ka bërë të ditur se u ka dorëzuar ndërkombëtareve një draft të Asociacionit të komunave me shumicë serbe, Tahiri ka thënë se ky plan nuk duhet paragjykuar. Sipas tij, fakti që Kurti nuk ishte në dijeni të këtij drafti, tregon sa të acaruara janë marrëdhëniet mes dy liderve. Tahiri: Aleanca nuk e di çfarë përmban drafti i Ramës por nuk duhet të paragjykojmë "Ne si Aleancë nuk e dimë se çfarë dokumenti është, rrjedhimisht ky është një dokument konfidencial, një komunikim i kryeministrit Rama me media, rreth një teme e cila lidhet drejtpërdrejt me organizimin e brendshëm të Kosovës. Nuk e dimë cili është komunikimi mes Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë. Çka dimë është se do të ndodhë një mbledhje në mes dy qeverive në Gjakovë shpejt dhe aty do të saktësohet. Qëndrimi jonë është shumë i thjesht, e parë në parim diçka qe vjen prej presidentit të Shqipërisë, ai e ka pasur një deklarim për gjendjen në veri, diçka që vjen prej shtetit amë, jo domosdoshmërisht duhet të merret edhe me u paragjyku si gjykim i keq. Detyrat e qeverisë janë detyra të vendit, te cilat duhet t'i ushtrojë qeveria, e qeveria jonë nuk po i ushtron”, ka thënë Tahiri.

Top Channel/ Lista Serbe shpall ditë zie për sulmuesit e vrarë: “Dikush i tradhtoi”!
26/09 12:11
Top Channel/ KFOR-i shton trupat në kufirin e Kosovës, Tajani: Të parandalojmë përleshjet!
26/09 10:59
Top News – Eksploziv e antitank, armatim për kryengritje / Kurti nxjerr armët të sekuestruara
26/09 10:14
Top News – Dioqeza e Rashkës reagon për armët e gjetura në manastir: U hodhën gjatë tërheqjes
25/09 23:05
Top News – Pjesë e terroristëve në Veri / Radoiçiç u plagos në Kosovë, po kurohet në Beograd
25/09 22:51
Top News – Dha jetën për mbrojtjen e Kosovës, heroi Afrim Bunjaku përcillet në banesën e fundit
25/09 22:40
Top Channel/ Sulmi në veri, reagon Lista Serbe: Pse EULEX nuk u bë pjesë e aksionit?
25/09 21:17
Top News- Lista Serbe fajëson Kurtin/ Kërkon hetim për vrasjen e 2 prej policëve serbe
25/09 20:52
Top News – Serbia mbron 6 terroristë / Sveçla-Gjetëm dokumente të Milan Radoiçiç
25/09 19:51
Top News – BE kërcënon Serbinë / Dialog me Kosovën, ose sanksione
25/09 19:51
Top Channel/ Shpallet “Hero i Kosovës”/ Përcillet në banesën e fundit polici i vrarë nga terroristët
25/09 19:36
Top Channel/ Policia tregon armët e terroristëve, u kapën në veri të Kosovës
25/09 19:34
Top News – BE ‘kundër’ Lajçak e Borrell / Brukseli flet për herë të parë-Sulm terrorist!
25/09 19:15
Top News – Bilanci i luftës në Veri / Të paktën 4 serbë të vrarë, 6 të arrestuar e 6 në Serbi
25/09 19:14
Top News- Beogradi armatosi Radoiçiç para sulmit/ Zbardhen provat që implikojnë Serbinë në agresion
25/09 19:14
Top News – ‘Bota u trondit, Lista Serbe hesht!’Ambasadori gjerman shpërthen në kritika: Kur do flasë
25/09 17:02
Top Channel/ Ceremonia në nder të Bunjakut, Kurti: Sulmi u krye nga një grup i mbështetur nga Serbia
25/09 16:51
Top Channel/ Vrasja e policit, logoja e Policisë së Kosovës në “Times Square” të New York-ut!
25/09 16:00
Top Channel/ “Ikja jote na la plagë të madhe në zemrat tona”, deklarata e vajzës së policit të vrarë
25/09 15:48
Top Channel/ Armë, municion e pajisje ushtarake! Armatimi i gjetur në vendin ku qëndruan serbët
25/09 15:26