Top News – Rama në Bratisllavë e Moldavi / Diskutohet ideja e Macron për Europën
30/05/2023 17:48

Kryeministri Edi Rama do të jetë pjesë e tryezave ndërkombëtare në Bratislavë dhe Moldavi për konkretizimin e idesë së presidentit francez Emmanuel Macron për funksionimin e komunitetit politik europian. Kështjella Mimi në Bulboaca, rreth 35 km larg kryeqytetit moldav do të mirëpresë udhëheqësit e 47 vendeve europiane së bashku me drejtuesit e Këshillit Evropian, Komisionit Evropian , dhe Parlamentit Evropian.

Top Channel/ E rëndë në Itali, 35-vjeçarja shqiptare vritet me plumb në kokë nga bashkëshorti
29/09 14:25
Top News – Diçka e rrezikshme po ndodh në SHBA! Biden paralajmëron për lëvizjen ekstremiste të Trump
29/09 13:49
Top News – NATO, avionë vëzhgimi në Lituani / Do të monitorojnë aktivitetet ushtarake ruse
29/09 12:30
Top News – Frikë nga zgjimi i vullkanit / Tërmete të vazhdueshme në Napoli, ndizet paniku
29/09 12:16
Top Channel/ Stoltenberg-Zelensky takim kokë më kokë: Ukraina po merr territore
29/09 12:11
Top Channel/ Republikanët nuk dorëzohen, duan dorëheqjen e Biden! Nis procesi hetimor
29/09 11:58
Top Channel/ Lojërat Olimpike fatale për shitësit e librave në rrugët e Francës, duhet të zhvendosen
29/09 11:32
Top News – Plasin të shtënat, të gjithë ikin në panik / Tmerr në spital, neonazisti vret tre vetë
29/09 11:16
Top News – Suedia ‘digjet’ nga bandat e krimi / Diskutohet nxjerrja e ushtrisë nëpër rrugë
29/09 11:12
Top News – Qeveria amerikane drejt mbylljes / Kongresi i ndarë për buxhetin, e diela afati i fundit
29/09 11:01
Top News- Shqiptarët kapen me 1 ton kokainë në mes të detit/Në operacion u përfshi dhe DEA amerikane
29/09 10:04
Top News – Zelensky pret Stoltenberg: Fitorja e Ukrainës, garanci për paqen në kontinent
29/09 08:30
Top News – X, ‘çerdhe’ dezinformimi / Studimi i BE për rrjetet sociale, paralajmërohet Musk
28/09 23:10
Top News- Kurti i thotë ‘Jo’ Ramës / Propozimi për KFOR-in në Veri
28/09 23:09
Top News – Suedia nxjerr ushtrinë në rrugë kundër bandave pas 11 vrasjeve në shtator
28/09 23:08
Top News – Mister vrasja në Sukth, asnjë pistë e gjurmë për autorët e krimit
28/09 23:06
Top Channel/ DASH të njëjtin qëndrim si BE-ja:Nuk mund të barazohet vrasja e policit me të sulmuesve
28/09 22:33
Top Channel/ Blinken, jo vetëm diplomat por dhe këngëtar. Sekrtetari amerikan I shtetit këndon live
28/09 21:42
Top Channel/ Çfarë do të ndodhë me luftën në Ukrainë? Stoltenberg-Zelensky takim kokë më kokë
28/09 19:41
Top Channel/ Elias “godet” Greqinë, përmbytje të mëdha në shumë zona nga stuhia
28/09 19:24