Top News – Presidenti francez, Emmanuel Macron rezulton pozitiv me COVID-19
17/12/2020 12:20

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmi është konfirmuar nga zyra e tij. 42-vjeçari bëri testin pasi iu shfaqën simptomat dhe tani është i izoluar për shtatë ditë – tha pallati i Elizesë në një deklaratë për shtyp. Macron është ende në detyrën e drejtimit të vendit dhe do të punojë në distancë – tha një zyrtar. “Presidenti i republikës ka rezultuar pozitiv me Covid-19 sot”, tha pallati i Elizeut mëngjesin e të enjtes. “Kjo diagnozë u bë pas një testi PCR të kryer pas shfaqjes së simptomave të para”. Nuk është e njohur se si Macron mund ta ketë marrë virusin, por zyra e tij tha se po identifikonte të gjithë ata që kanë qenë në kontakt të ngushtë me të për ti informuar për situatën. Franca këtë javë vendosi ndalimin e qarkullimit gjatë natës në përpjekje për të frenuar [përhapjen e infektimeve atje. Ka më shumë se 2 milionë raste të konfirmuara në vend që nga fillimi i pandemisë me më shumë se 59400 viktima, sipas të dhënave të Johns Hopkins.

Top Channel/ Blinken: SHBA do të mbrojë Filipinet, nëse sulmohet në Detin e Kinës Jugore
07/08 15:34
Top News – I ofron Rusisë 100 mijë ushtarë/ Koreja e Veriut dëshiron të hyjë në luftën në Ukrainë
07/08 15:12
Top News – Putin dhe Erdogan, akord për gazin/ Turqia do miratimin e Moskës për luftën me kurdët
07/08 15:11
Top Channel/ Pasojat e ngrohjes globale, akullnaja në Austri po shkrihet shumë shpejt
07/08 14:57
Top Channel /“Po vijnë kriminelë?”/Shqiptarët me gomone drejt Anglisë trazojnë politikën e shtetit
07/08 14:50
Top News-Aktori shqiptar vetëvritet me gruan në SHBA/U hodhën nga kati i gjashtë, të paqarta motivet
07/08 13:53
Top News – Dështon arratia e çiftit shqiptar në Itali/ Ishin në arrest shtëpie për trafik narkotik
07/08 12:49
Top Channel/ Shpërthimi i vullkanit në Islandë, llava e kuqe dhuron spektakël
07/08 12:35
Top Channel/ SHBA, hidhet nga pallati së bashku me bashkëshorten aktori shqiptar Florind Belliu
07/08 12:16
Top News-‘Mbani pajisjet elektronike të karikuara!’/Ja rregullat në aeroportet amerikane e britanike
07/08 11:56
Top Channel/ Konflikti në Gaza: Më shumë viktima, Izraeli vret militantin e dytë kryesor
07/08 11:37
Top News – Panik në Kubë nga…rrufeja/ Goditet depozita e naftës, 77 të plagosur e 17 të zhdukur
07/08 11:32
Top News – Anglia ‘ëndrra’ e madhe e shqiptarëve/ Publikohet raporti i ushtrisë, trondisin shifrat
07/08 11:18
Top News – Elon Musk vijon “luftën” me Twitter/‘Gati të përballem në debat mbi llogaritë e rreme’
07/08 11:05
Top News – Joe Biden ‘e hedh lumin’/ Presidenti i SHBA ishte me covid që nga 21 korriku
07/08 11:05
Top News – Izraeli vret një tjetër komandant në Gaza/ Alarm në qytetet kufitare, hidhen 400 raketa
07/08 11:04
Top Channel/ 4 nga 10 emigrantë të paligjshëm që hyjnë në Angli janë shqiptarë!
07/08 09:25
Top News – Kokainë dhe hashash poshtë krevatit/ Si tentoi të mashtronte policinë 27-vjeçari shqiptar
06/08 18:14
Top News – Ukraina do të njohë Kosovën! / Tani e dimë kush janë miqtë tanë! Kërkesë parlamentit
06/08 16:55
Top News – Bien çmimet e ushqimeve në botë/Ndikoi zhbllokimi i eksportit të drithërave në Ukrainë
06/08 16:41