Top News – Po vijnë risitë e Apple/ Më 20 prill priten surprizat e kompanisë
14/04/2021 11:56

Kompania Apple do të prezantojë javën e ardhshme produktet më të fundit të saj. Ndonëse nuk dihen detaje se cilat do të jenë ato, shumë analistë presin surpriza. Ka zëra se kompania po punon për produkte të reja si syze smart apo kufje të avancuara, por gjithcka do të zbulohet pas disa ditësh... Apple do të prezantojë produktet e saj më të reja javën e ardhshme dhe pritet të njoftojë edhe update në linjat e saj iPad Pro, iPad mini dhe AirPods. Gjithcka do të prezantohet në një event virtual, që do të mbahet më 20 prill në zyrat qendrore të Apple në Cupertino, të Kalifornisë. Siri i apple ndërkohë e ka bërë të ditur datë, para njoftimit zyrtar, duke iu përgjigjur përdoruesve që pyesnin se kur kompania do të mbajë eventin e prezantimit të produkteve të reja. APPLE pritet të prezantojë një version të rifreskuar të iPad-it, një iPad Pro të update-uar me një displey led super të shndritshëm dhe një iPad mini të rikonceptuar me korniza më të vogla dhe me një ekran më të madh. Kompania po ashtu ka gati edhe gjeneratën e re të AirPods 3, me një dizajn më të kuruar dhe me kontrolle me touch.

Top News – Një marrëveshje me Iranin/ SHBA nuk e përjashton mundësinë
06/05 21:34
Top Channel/ Adoleshenti palestinez i vrarë nga ushtria në Bregun Perëndimor, varroset në Nablus
06/05 21:18
Top Channel/ Banorët në Guatemala në rituale lutjeje për fundin e aktivitetit të vullkanit Pacaya
06/05 21:17
Top Channel/ Peshkarexhat franceze bllokojnë ishullin Jersey në protestë ndaj Anglisë për peshkimin
06/05 21:15
Top Channel/ Presidenti Macron shënon 200-vjetorin e vdekjes së Napoleonit në ‘Les Invalides’
06/05 21:14
Top Channel/ Gruaja lind nëntë bebe të shëndetshme në spitalin në Marok – Pa koment
06/05 21:13
Top Channel/Protesta të dhunshme në Bogota, në ditën e tetë të trazirave të rënda sociale në Kolumbi
06/05 21:12
Top Channel/ “Made in China” , rruga e re kineze e Mëndafshit pëson të çara!
06/05 16:45
Top Channel/ Ndodh në Japoni: me fondet anti Covid ndërtojnë statujë kallamari!
06/05 15:31
Top News – Po vijnë ‘The Blitzers’…/ Beteja për superyjet e radhës së k-POP-it
06/05 15:27
Top News – Rusi, një Barbie në hapësirë/ Gati misioni. një balerinë e një aktore në ekuipazh
06/05 14:57
Top News – Zjarr dhe zemërim në Kolumbi/ Protestuesit duan të djegin të gjallë policët
06/05 14:48
Top News – Me ndihmat për koronavirusin/ Bashkia ndërton statujën gjigande të oktapodit…
06/05 14:39
Top Channel/ Kur hyjnë në lojë gjermanët, “tërmet” në bizneset e “Ndranghetës”
06/05 14:24
Top Channel/ Plas skandali në Indonezi-testet e Covid në aeroport, me tamponë të përdorur!
06/05 13:40
Top News – ‘Dhëmb për dhëmb’/ SHBA do ti përgjigjet akteve agresive të rusisë
06/05 13:23
Top News – Ndihmë për Kosovën/ Kroacia i dhuron 10 mijë vaksina anti covid
06/05 13:22
Top News – Starship’ ia del mbanë/ Prototipi i ri i Spacex përfundon provën me sukses
06/05 13:22
Top News – Twitter apel përdoruesve/ ’Tregohuni të sjellshëm e mendohuni dy herë’
06/05 13:22
Top Channel/ Shteti amerikan vendim drastik, rikthen skuadrat e pushkatimit dhe karrigen elektrike
06/05 12:58