Top News – Po nxitoj të marr vaksinën! 88-vjeçari habit policinë, ecte me 191 km në orë
27/02/2021 12:56

Policia franceze ka mbetur pa fjalë kur ndaloi një makinë që ecte me 191 km në orë dhe pa se në timon ishte një burrë 88 vjecar! Justifikimi i tij e ka shtuar edhe më shumë habinë e forcave të rendit. I moshuari tha se po nxitonte sepse ishte vonë për të bërë vaksinën antiCovid. Në rrugën ku ai u ndalua, shpejtësia maksimale e lejuar është 110 km/orë. Argumentet e 88 vjecarit nuk i bindën sidoqoftë policët që i morën patentën e i bllokuan makinën. “ për të mirën dhe sigurinë e të gjithëve, le t`i respektojmë limitet e shpejtësisë, edhe nëse personi mund të ketë mbi 60 vjet që nget automjetin”, thuhet ne një postim të mëvonshëm të policisë. Vaksinat kundër coronavirusit në Francë aktualisht mund t’i jepen vetëm personave mbi moshën 75-vjeçare dhe atyre me probleme serioze shëndetësore. Kjo strategji, sipas kryeministrit Jean Castex po jep rezultat dhe niveli i infektimeve në moshat mbi 80 vjec, ka ardhur në rënie. Pamjet: AFP

Top Channel/ Kuajt e rrallë të racës Przewalski lëshohen të galopojnë në lëndinat e Pragës
20/04 01:17
Top Channel/ Katër të vdekur nga rënia e avionit të turistëve pranë Parisit
20/04 01:12
Top Channel/ NASA: Helikopteri ‘Ingenuity’ kreu fluturimin e suksesshëm në planetin Mars
20/04 01:09
Top Channel/ Pamje të rënda të operacionit ushtarak në Çad ku u vranë 300 militantë
20/04 01:07
Top Channel/ Republika Çeke, diplomatët rusë përgatiten të largohen nga Praga pas dëbimit
20/04 00:41
Top News – Angli, ‘pak dritë’ për bizneset/ Miliona klientë dyndën në dyqane e clube
19/04 23:42
Top News – Greqia drejt njohjes së Kosovës…!Athina zyrtare fton për vizitë ministren Kosovare
19/04 23:42
Top News – Incidenti me armë në Kavajë/ Basha e cilëson atentat ndaj PD dhe koalicionit
19/04 23:40
Top News – Më shumë se 200 militantë të vdekur / Forcat ajrore Ruse bombardojnë bazat në Siri
19/04 23:40
Top News – Lë jashtë britanikët/ Franca i hap rrugën europianëve të vaksinuar
19/04 20:16
Top News – Mund të kishte pasoja fatale ! Babai hero shpëton djalin nga përplasja tmerruese
19/04 20:16
Top Channel/ Macron uron Osmanin, “ Kosova do të ketë mbështetjen e Francës”
19/04 18:05
Top Channel/ Përplaset makina Tesla, dy viktima – në timon, nuk ishte askush!
19/04 18:04
Top Channel/ Kush është 40 vjecarja që mund të bëhet kancelarja e re e Gjermanisë
19/04 18:04
Top Channel/ Ngrohja globale? “Zhduket” ajsbergu më i madh i botës!
19/04 17:36
Top News – Gati për sulm…/ Foto satelitore tregojnë mobilizimin rus në kufi
19/04 16:12
Top Channel/ Nis hapja, Zvicra e Portugalia lehtësojnë kufizimet
19/04 15:41
Top News – Prindërit luftëtarë të ISIS/ Rusia riatdheson 34 fëmijë të mbetur jetimë
19/04 15:22
Top News – Shtatë vende në stërvitje/ ’Iniochos 2021’ nis në Greqi, angazhohen 33 avionë
19/04 15:09
Top News – ‘Ingenuity’ ia del mbanë/ Bëhet i pari helikopter me motor që fluturon mbi mars
19/04 15:00