Top News/ ‘Po na shtyjnë drejt luftës’. Serbia kërcënon nëse Kosova anëtarësohet në KiE
12/04/2024 19:11

Mediat serbe shkruajnë se presioni ndërkombëtar mbi Beogradin që të dialogojë dhe zbatojë marrëveshjet e nënshkruara me Kosovën është më i lartë se kurrë më parë. Ministri i Financave, Sinisha Mali, një prej njerëzve dhe bashkëpunëtorëve më të afërt të Aleksandër Vuciç, citohet nga media Tanjug se Aleksandër Vuçiç ka dorëzuar një letër për Emanuel Makron, Olaf Sholz dhe udhëheqësit e tjerë të europianë, në të cilën ka shprehur shqetësimin e Beogradit për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës.

Top Channel/ Borell, raport për Kosovën: Mbyllje e bankave në veri?!
28/05 15:34
Top News/ Sanksionet e BE kundër Kosovës/ Stano – Presim raportin! Masat, për shtensionim e situatës
28/05 14:53
Top News/ Njeh Palestinën, por jo Kosovën…Pse Spanja heziton? Raporti 145 me 110
28/05 14:23
Top News/ ‘Albin Kurti, i rekrutuar nga Serbia’/ Ramush Haradinaj akuza të forta- Ndodhi në burg
28/05 13:20
Top News/ Kosova drejt anëtarësimit në NATO. Tërbohen në Beograd, ‘u shpërblye terrori i Kurtit’
28/05 12:25
Top Channel/ Tkurret popullsia në Kosovë:”Procesi, sfidues në rajonet veriore”!
27/05 15:22
Top News/ Emigrimi boshatis Kosovën/ Të dhënat e censit, popullsia tkurret me 7 për qind
27/05 13:13
Top News/ Kosova, më pranë NATO-s/ Asambleja parlamentare e pranon si anëtare e asociuar
27/05 12:09
Top News/ NATO vendos sot për Kosovën / Kërkohët statusi i vendit të asociuar, Serbia kundër
27/05 12:06
Top Channel/ Asambleja e NATO-s, Kosova sot në axhendë: “Tërbohet” Serbia!
27/05 11:22
Top Channel/ Akuza Serbisë nga Washingtoni. Gërvalla: Kërcënim për Kosovën e rajonin. Satelit rus
26/05 21:37
Top News/ “Serbia po sulmon shtetet fqinje”, Gërvalla: Po i garanton hapësirë Rusisë e Kinës
26/05 18:32
Top News/ Kosova drejt NATO-s. Kërkohet unitet mes aleancës, prezantohet raporti
25/05 18:07
Top Channel/ Diplomacia ekonomike! Atashetë ekonomikë në Kosovë s’janë emëruar ende
25/05 12:37
Top News/ Asociacioni, Kosova kusht BE/ Gërvalla: Zbatojmë draftin nëse Serbia përmbush detyrimet
24/05 22:39
Top Channel/ Shtyhet seanca kundër Kurtit, dështon plani për rezolutën që synonte dorëheqjen e tij
24/05 19:55
Top Channel/ Opozita kundër Kurtit! Pr/rezolutë për dorëheqjen ose shkarkimin e qeverisë në Kuvend
24/05 15:27
Top News/ Kosova në Asamblenë Parlamentare të NATO-s / Në agjendën e takimit këtë fundjavë
24/05 12:55
Top Channel/ Opozita kundër Kurtit, Projekt/rezolutë për dorëheqjen ose shkarkimin e qeverisë
24/05 12:32
Top Channel/ Albin Kurti paralajmëron: Rrezikohet një luftë e re në rajon
23/05 21:17