Top News – Po hetonte vjedhjet e bujshme/ Prokurori vdes duke luajtur futboll
04/03/2021 14:28

Prokurori Enver Krasniqi, i cili ishte duke hetuar disa raste të bujshme në Kosovë, përfshirë dhe vjedhjen e Thesarit të Shtetit, ka ndërruar jetë papritur. Krasniqi ka qenë duke luajtur futboll kur është ndjerë keq dhe është shembur në tokë. Mendohet se prokurori, ka ndërruar jetë për shkak të një ataku kardiak. Episodi tragjik ndohi ndërkohë që ai po luante me miqtë e tij, në një ambjent të cilin e frekuentonte prej 5 vjetësh. Ai madje kishte insistuar vetë për ndeshjen dhe që të formonte ekipin. Por që në fillim të lojës, pati probleme shëndetësore, ndërsa miqtë kanë nxituar ti japin ndihmën e parë por pavarësisht se dhe ekipi mjekësor mbërriti shpejt, nuk mund të bëhej më asgjë për të. Deri më tani, për vjedhjen rreth 2.1 milionë eurove nga Thesari i Kosovës, Prokuroria Speciale ka ngrirë tani ka bllokuar 600 mijë euro. ajo po vazhdon hetimet e janë ngrirë gjithashtu edhe 34 llogari bankare të bizneseve në të cilat ishin transferuar paratë.

Top News – Raul Kastro ‘lë’ partinë/ Fundi i një ere në Kubën komuniste
17/04 11:16
Top News – Bllokoi ngushticën e Kerchit/ Nato akuzon Rusinë se po ngre tensionet
17/04 11:15
Top News – OBSH lëshon alarmin/ Shkalla e infeksioneve drejt rekordeve të reja
16/04 22:50
Top News – Krijohet boja ultra e bardhë/ Ngadalëson ngrohjen globale dhe kursen energjinë
16/04 22:10
Top News – 600 mijë euro për një kabinë plazhi/ Qetësia që kërkojnë të pasurit në Britani
16/04 21:22
Top Channel/ Një i vdekur, 12 të humbur nga përmbysja e anijes në jug të SHBA – Pa koment
16/04 20:52
Top Channel/ Funeralet e natës, normalja e re në varrezën më të madhe në Amerikën Latine – Pa koment
16/04 20:51
Top Channel/ Britani, Princi Edward, gruaja & e bija shikojnë homazhet për Princin Philip– Pa koment
16/04 20:51
Top Channel/ Zjarrfikësit francezë luftojnë flakët gjigande në magazinën në periferi të Parisit – Pa koment
16/04 20:50
Top Channel/Variantet e Covid-19/Administrata amerikane do investojë 1.7 mld dollarë për t’i luftuar
16/04 20:09
Top Channel/ ”Në kohën e duhur”, SHBA shton praninë ushtarake në Gjermani
16/04 19:52
Top News – Izraeli në gatishmëri/ ‘Sdo lejojmë që Irani të ketë armë bërthamore’
16/04 19:34
Top Channel/ BE, 650 mijë vaksina për Ballkanin/ Do të jetë PFIZER. Brukseli ka caktuar 70 milionë €
16/04 19:29
Top News – Doza e parë për Angela Merkel/ Kancelarja gjermane vaksinohet me Astrazeneca
16/04 19:22
Top News – Keni frikë nga gjilpërat! Shkencëtarët rusë do shpikin vaksinën që pihet
16/04 19:21
Top News – Nëse perëndimi nuk ndal Putinin/ Ukraina: Do ndërtojmë armë bërthamore
16/04 18:17
Top News – ‘Përballje’ në detin Azov/ Marina ukrainase kërcënon me zjarr anijet ruse
16/04 18:15
Top News – BE, i gatshëm për ndihmë/ Mbi 600.000 doza vaksinash në Ballkanin perëndimor
16/04 18:14
Top Channel/”Në kohën e duhur”, SHBA shton praninë ushtarake në Gjermani
16/04 17:06
Top Channel/ Jo më bar, lopët në të ardhmen do t`i ushqejnë me alga
16/04 17:06