Top News/ Pas 115 ndeshjeve të luajtura. Miralem Pjanic i thotë lamtumirë kombëtares së Bosnjes
04/05/2024 22:19

Miralem Pjanic i jep lamtumirën skuadrës përfaqësuese të Bosnje Hercegovinës. Ish mesfushori i Romës, Juventusit e Barcelonës që aktualisht luan në Emiratet e Bashkuara Arabe e mori këtë vendim pas 115 ndeshjeve të zhvilluara me fanelën e kombëtares së vendit të tij. ‘Pas 16 viteve me Bosnje Hercegovinën time, erdhi momenti për të thënë që gjithcka mbaroi-theksonte Pjanic në një postim në profilin e tij në Instagram-sigurisht ky është një prej vendimeve më të vështira që më është dashur të marr, por me krenari të madhe dhe me kënaqësi të vërtetë them; mjaft me kaq’ Pjanic e vijonte njoftimin e tij duke mos e fshehur aspak kënaqësinë për eksperiencën që ka përjetuar me Bosnjen. ‘Kam luajtur 115 ndeshje, kam ndjerë shumë gëzim, kam shkuar në Botëror-vijon Pjanic-ishte gjithcka kam ëndërruar që fëmijë dhe që u bë realitet. Gjithnjë e kam veshur fanelën e kombëtares së vendit tim me dashuri e krenari. I uroj përfaqësueses më të mirën për të ardhmen’ Pamjet: AFP

Top Channel/ Ndërpritet për pak sekonda ndeshja Shqipëri-Itali, tifozi kuqezi “mësyn” në stadium
15/06 23:00
Top Channel/ Stadiumi i Dortmundit vishet kuqezi, tifozët mbështesin kombëtaren
15/06 21:36
Top Channel/ “From Paris To Berlin”! Himni kombëtar oshëtin në stadium, tifozët kuqezi mahnisin
15/06 21:20
Top Channel/ Stadiumi i “veshur” kuqezi, skuadra e Sylvinhos zbret në fushë për të kryer nxehjen
15/06 20:54
Top Channel/ Dortmundi vishet kuqezi! Përballja me Italinë në mbrëmje, shqiptarët skuqin stadiumin
15/06 19:55
Top Channel/ Sot sfida Itali-Shqipëri, pamje nga atmosfera festive në Gjermani
15/06 18:03
Top Channel/ Dortmundi ‘vishet’ kuqezi! Tifozët shqiptarë nisin festën, me plisa në kokë dhe flamuj
15/06 15:49
Top Channel/ De Biazi dhe Reja: Italia të vuajë! Shqipëria është e fortë, të kaltërit kanë janë…
15/06 15:35
Top Channel/ Rama: Shpresoj në një barazim! Hera e parë dhe e fundit që bëj tifo kundër Italisë
15/06 15:23
Top News/ 9.25 mln euro për pjesëmarrjen/ Euro2024, përfitime të majme për kombëtaren
15/06 14:38
Top News/ Duka optimist për sfidën me Italinë: Forca e skuadrës është që ne jemi një
15/06 14:35
Top News/ Ngjyrat kuqezi ‘pushtojnë’ Dortmundin, shqiptarët të gjithë bashkë për kombëtaren
15/06 13:52
Top News/ Shqipëri-Itali, dilemat në formacion/ Sylvinho synon surprizën, Spalleti kërkon fitoren
15/06 13:51
Top Channel/ Surpriza të mëdha në “Top Arena”/ Nis në Top Channel emisioni i dedikuar për “Euro2024”
14/06 19:48
Top Channel/ Gjithçka gati në Messe Dortmund për ndeshjen e Shqipërisë përballë Italisë në Euro 2024
14/06 16:36
Top Channel/ Në sheshin “Skënderbej” dhe stadiumin “Selman Stërmasi” janë hapur dy Fan Zone
14/06 15:32
Top News/ Gjykimet e ndeshjeve në Euro 2024/ Uefa, komisioni i arbitrave nxjerr direktivat
13/06 15:38
Top News/ Shtohen ethet për sfidën me Italinë. Asllani-Skuadër shumë e fortë, ne do të provojmë
13/06 15:14
Top News/ ‘Sfida me Italinë është speciale’. Bogdani flet për sfidën e Kombëtares me Të Kaltrit
13/06 15:05
Top News/ Euro 2024, Kombëtarja vijon punën. Ramadani-Do tentojmë të paraqitemi si në kualifikuese
13/06 11:45