Top News – Partizani gjen trajnerin e ri/ Italiani Colella nis menjëherë punën me ‘Të Kuqtë’
11/08/2022 10:49

Partizani nuk humbi shumë kohë për të gjetur trajnerin e ri të tij. Në pankinën e Të Kuqve është ulur sërish një italian dhe bëhet fjalë për giovanni Colellën. Gjithcka ndodhi pasditen e kësaj të mërkure me 56 vjecarin që bëri prezantimin e tij me kryeqytetasit për të nisur menjëherë punën. Giovanni Colella zëvendësoi në pankinën e Partizanit, Dritan Mehmeti që u largua ditën e martë nga posti i tij,ndërkohë që duhen edhe 9 ditë nga filllimi i sezonit. Giovanni Colella ka drejtuar disa skuadra në Itali, skuadra të kategorive inferiore si Como, Rimini, Vincenza, Siena, e së fundmi Legnano. 56 vjecari ka një eksperiencë të shkurtër edhe në futbollin shqiptar, pasi për një periudhë 2 mujore ka drejtuar skuadrën e Apolonisë së Fierit.

Top News – Ndeshja e kombëtares me Islandën/ Reja-do ketë ndryshime, duhet të jemi në formë
26/09 18:05
Top News – Frika e tifozeve femra në Katar/Dënohen me burg edhe në rast se përdhunohen
26/09 16:39
Top Channel/ Kampionati i peshëngritjes, U20 dhe U23 në garë në Lushnjë
26/09 12:37
Top Channel/Nesër sfida me Izraelin/Reja: Ekipi duhet të gabojë sa më pak. Shqipëria kërkon 2 fitore
23/09 19:52
Top News – Afron ndeshja me Izraelin/ Reja dhe Hysaj:Është shumë e rëndësishme, duhet fituar
23/09 18:54
Top News – ‘Dardanët’ nisen drejt Belfastit/Për ndeshjen e ndaj Irlandës së Veriut
23/09 13:57
Top Channel/ Gara e ciklizmit. U organizua në Korçë në ditën ndërkombëtare pa makina
23/09 12:34
Top News-Broja kërkon 6 pikë me Kombëtaren/ ‘Luaj futboll që 3 vjeç, te Chelsea është më e vështirë’
22/09 19:16
Top Channel/ Shpresë për Champions/ Vajzat e Vllaznisë po përballen me vajzat nga Kharkiv
21/09 20:01
Top Chananel/ Lanë dardanët për kuqezinjtë! Dy talente me origjinë nga Kosova luajnë për Shqipërinë
21/09 12:57
Top News – Kosova në Nations League/Giresse me mungesa, thërret lojtarë të rinj
21/09 12:28
Top News – Kombëtarja, stërvitje e plotë/Vetëm Uzuni punon i veçuar nga skuadra
21/09 11:26
Top Channel/Për fitoren 300 mijë €/Liga e kombeve,në datë 24 ndeshemi me Izraelin, në 27 me Islandën
20/09 19:58
Top News – ‘Zhduket’ përfundimisht KF Elbasani/Klubi legjendar shkrihet, por qyteti ka një skuadër
20/09 15:55
Top News – Kombëtarja, të tjera probleme/ Çekiçi dhe Bare nuk luajnë ndaj Izraelit dhe Islandës
20/09 10:28
Top Channel/ Erzeni i pamposhtur! Mund Laçin dhe merr kryesimin, Bylisi barazon me Egnatian
18/09 16:08
Top News – Ndeshjet me Izraelin dhe Islandën/Reja publikon listën e lojtarëve të grumbulluar
16/09 11:54
Top Channel/ Tirana-Teuta/ Përballja në fundjavë. Kampionët në fuqi shikojnë vështirësi
15/09 19:59
Top News-Fitorja ndaj barçës me surprizë të hidhur/Mueller i grabitet banesa në ditën e ditëlindjes
14/09 14:51
Top News – Ferrari i prezanton botës mrekullinë e re/ Makina SUV Purosangue që kushton 390 mijë euro
14/09 11:49