Top News – Nuk ndalet Cumbre Vieja / Shpërthime prej më shumë se pesë javësh
28/10/2021 14:12

Vullkani Cumbre Vieja vazhdon të shpërthejë në ishullin las Palmas, në Kanarie, pas më shumë se pesë javësh shpërthime të vazhdueshme. Rrjedha e llavës ka shkatërruar tashmë më shumë se 2100 ndërtesa dhe ka bërë që të evakuohen rreth 7 mijë persona.

Top Channel/ Shteti më i vogël në botë ndodhet mbi ujë. Nuk ka COVID dhe bëhesh kalorës për 40 euro
05/12 21:14
Top Channel/ “Ky është nazizëm”, digjet Brukseli. Kundërshtohen vaksinat me detyrim dhe kufizimet
05/12 21:00
Top Channel/ Në Danimarkë kundërshtohet vaksinimi i fëmijëve: “Nuk dimë pasojat afatgjata”
05/12 19:56
Top Channel/ “Ferr” në Indonezi. Vullkani përpin fshatrat dhe krijon skena apokaliptike,13 të vdekur
05/12 18:48
Top Channel/Gishtin e mesit për protestuesit. Kandidati francez anti-islam gati të mbushë stadiumet
05/12 18:48
Top Channel/ “Ky është fundi i njerëzimit”. Papa lëshon thirrjen e fortë gjatë vizitës në Greqi
05/12 18:40
Top News-175 mijë ushtarë në kufi / Si po përgatitet Rusia për të pushtuar Ukrainën
05/12 17:55
Top Channel/Një pemë me pushkë! Ish-luftëtari britanik i UCK feston Krishtlindjen me armë
05/12 15:56
Top News- Omicron, Evropa mbyllet në dimër!/Bllokime të reja në BE për shkak të variantit të ri
05/12 15:02
Top Channel/ Telefonata Biden-Putin. Heshtje nga Shtëpia e Bardhë
05/12 13:52
Top Channel/ Atentat ndaj Erdogan, shmanget sulmi me bombë gjatë një takimi me presidentin turk
05/12 12:11
Top News- Atentat me bombë ndaj Erdogan/Si u planifikua shpërthimi gjatë tubimit të presidentit
05/12 12:05
Top Channel/ Prifti i moshuar proteston dhe shan Papa Françeskun: Je heretik!
05/12 11:56
Top Channel/ Ndizen dritat e festës së Krishtlindjeve në Betlehem, turistët munguan prej Covid-19
05/12 11:41
Top Channel/Europa të bëhet një shtet i vetëm, si SHBA: del plani gjerman!
05/12 09:25
Top Channel/ Nxënësit myslimanë luten jashtë në të ftohtë, shkolla britanike kërkon ndjesë!
05/12 09:24
Top Channel/ Britania kërkon rol në Ballkan, BE hesht për të dërgurin special!
05/12 09:22
Top Channel/ Incident gjatë vizitës së Papës në Greqi! Papa u takua me Kryepeshkopin grek Ieronimos
05/12 01:28
Top Channel/ Kapet shuma rekord $10 milionë para të thata drogash nga zyrtarët në Panama
04/12 22:26
Top Channel/ Mijëra njerëz bllokojnë autostradën në Serbi kundër planeve të minierës
04/12 22:25