Top News – Monoliti misterioz/ Utah, nuk u rrëmbye nga alienët
02/12/2020 12:49

Monoliti misterioz i zbuluar javën e kaluar në një shkretëtirë në Utah thjeshtë u zhduk, por nuk u mor nga alienët dhe nuk kishte as ndonjë konspiracion qeveritar. Bëhet fjalë për një fenomen tjetër: TikTokun. Një fotograf nga kolorado, ros Bernards, tha për CNN se ai kishte parë që monoliti u largua nga vendi ku ishte shfaqur nga një grup prej katër personash, të premten e kaluar. Bernards, që ka rreth një dekadë eksperiencë në eksplorimin e shkretëtirave, kishte shkrepur madje edhe foto të monolitit të famshëm në botë, me një grup miqsh të premten e kaluar pasi kishte përcaktuar vendndodhjen më herët gjatë javës. Pasi ai dhe miqtë e tij kishin mbërritur në vendin ku ndodhej monoliti dhe kishin bërë foto për rreth një orë, kishin dëgjuar zërat e një grupi njerëzish pranë. Bernards kishte menduar se grupi ishte atje për të bërë foto po ashtu, por kishte rezultuar ndryshe. Ata menjëherë filluan ta shtynin atë. u deshën tre shtyrje të forta që monoliti të rrëzohej. Më pas, ata kishin marrë copat e monolitit të thyer dhe i kishin vendosur në një karrocë dore. Bernards dhe miqtë e tij nuk e kishin ndaluar grupin të largonin monolitin sepse edhe ata ishin të mendimit se ai duhej larguar pasi zona nuk ishte e përshtatshme për atë lloj vëmendjeje që kish marrë prej tij. Një nga personat që kishte ndihmuar në largimin e monolitit, njoftoi ndërkohë në një postim në mediat sociale, se ai dhe ekupi i tij ishin përgjegjësit për zhdukjen. Sylvan Christensen, me rreth 30 mijë ndjekës në TikTok, postoi një video të monolitit të rrëzuar dhe të vendosur mbi karrocë duke mbuluar fytyrat e individëve të tjerë. Postimi që atëherë është parë rreth 200 mijë herë në tiktok.

Top News – Arrestohet pranë kongresit/ SHBA, kishte akreditim të rremë dhe armatime
17/01 19:02
Top News- Edhe hajdutët kanë zemër…/ I vjedhin makinën invalides por pendohen…
17/01 18:51
Top News – Nuk ndalet koronavirusi/ Austria zgjat izolimin deri me 7 shkurt
17/01 18:51
Top News – 273 milionë dollarë në plehra/ Hodhi gabimisht hard diskun me 7500 Bitcoins
17/01 18:51
Top News – Shpërthen vullkani/ Indonezi, dhjetëra fshatra mbulohen nga hiri
17/01 18:51
Top News – Dita ndërkombetare e Picës/ Ushqimi më i njohur dhe idashur në botë
17/01 16:52
Top News – Ditën e parë në shtëpinë e bardhë/ Biden kthen Amerikën në marrëveshjen e Parisit
17/01 15:08
Top News – Drejt SHBA-së të Bidenit/ 4500 emigrantë nga Hondurasi arrijnë në Guatemala
17/01 15:07
Top News – ‘Megaraketa’ e NASA-s/ Përfundon para kohe testi i rëndësishëm
17/01 13:41
Top News – Inaugurimi i Biden/ 50 shtetet amerikane në gadishmëri për dhunë
17/01 13:32
Top News – I pari me Joe Biden president/ Londra organizon samitin e G7-ës në qershor
17/01 12:53
Top News – Alpinistët nepaleze/ Bëjnë histori duke ngjitur në dimër majën k2
17/01 12:52
Top News – Nën ‘magjinë’ e dimrit/ Bora mbulon kryeqytetet evropiane
17/01 12:52
Top News – Gati për zgjedhjet e 14 shkurtit/ Kosovë, ja surprizat e listave të partive politike
17/01 12:52
Top News – Vaksina kineze në Serbi/ Mbërrin avioni me një milionë doza
16/01 17:33
Top News – Emigracioni në SHBA/ Presidenti i ri angazhohet për ndryshime
16/01 16:07
India ‘përvesh mëngët’/ Nis programi më i madh në botë i vaksinimit
16/01 16:07
Top News – Pfizer vonon vaksinat/ Zemërohen vendet e bashkimit Evropian
16/01 16:07
Top News – Platforma e re e mesazheve/ Rriten përdoruesit, Signal në vështirësi
16/01 13:07
Top News – Varianti Britanik i covid/ Dominues në SHBA deri në muajin mars
16/01 13:06