Top News – Mjekët në Belgjikë/ Në punë edhe me koronavirus
26/10/2020 22:13

Mjekëve në qytetin Belg të Liezhit i është kërkuar të vazhdojnë punën edhe nëse ata infektohen nga koronavirusi në mesin e një rritjeje rastesh dhe shtrimesh në spital. Rreth një e katërta e stafit mjekësor atje raportohet se janë të sëmurë me covid 19. Tani, 10 spitale kanë kërkuar që stafi që ka rezultuar pozitiv por që nuk ka simptoma, të vazhdojë punën. Shefi i shoqatës së mjekëve belgë, tha për BBC se ata nuk kishin zgjidhje tjetër për të parandaluar që sistemi shëndetësor të mos pësonte kolaps brenda vetëm pak ditësh. Një në tre persona që testohen, po rezulton pozitiv në qytetin belg. Spitalet po transferojnë pacientë në qytete të tjera dhe po anulojnë operacionet jo urgjente disa ditë pasi ministri i shëndetësisë paralajmëroi se vendi ishte pranë një tsunami infektimesh ku autoritetet nuk mund të kontrollonin më situatën.

Kulla më e lartë në botë, kuqezi/ Urime nga Burj Khalifa në Dubai. Edhe ura e Bosforit kuqezi për 108 vjetorin e pavarësisë
29/11 01:30
Top News – Itali, ulen infektimet/ Numri i viktimave mbetet i lartë
28/11 22:11
Top News – Greqi, rekord viktimash/ Situata e pandemisë, e rënduar
28/11 21:48
Top News – Kulla më e lartë në botë/ Dubai, vishet me ngjyrat kuq e zi
28/11 19:29
Top News – Resortet e skive/ Evropë, nuk ka sezon këtë vit
28/11 18:38
Top News – Moti i keq… Sardenjë, viktima e të zhdukur
28/11 17:59
Top News – BE dhe Britania/ Përpjekje për një marrëveshje
28/11 17:58
Top News – Vaksina e Oksfordit/ Avantazhet ndaj rivaleve
28/11 17:57
Urimi i veçantë nga Dubai, ndërtesa më e lartë në botë vishet kuq e zi
28/11 17:51
Top News – Spitalet në Angli/ Vaksina antiCovid vjen për 10 ditë
28/11 16:38
Top News – Vjenë, hoteli pa klientë/ Kohë pandemie, punonjësit nisin të shesin ëmbëlsira
28/11 16:32
Top News – Makina me hidrogjen/ Në prag të revolucionit të gjelbër
28/11 16:29
Top News – Ndihmon kundër Covid-it/ Britani, vitamine ‘D’ falas
28/11 14:54
Top News – Gjykata e Apelit/ Refuzon Trump për Pensilvaninë
28/11 13:07
Top News – Vrasja e shkencetarit/ Irani-Izraeli si mercenar
28/11 12:58
Top News – OBSH për vaksinën/ ’Duhen vlerësime të sakta’
28/11 12:56
Top News – Pandemia në glob/ Evropa zbut masat, SHBA në alarm
28/11 12:29
Greqia nuk gjen qetësi/ 101 viktima dhe mbi 2000 raste të reja në 24 orët e fundit
28/11 02:56
Top News – Si u zbulua mafiozja/ Ekzekutoi të dashurin shqiptar
27/11 21:54
Top News – Kim Jong i pamëshirshëm! Diktatori ekzekuton 2 persona
27/11 21:51