Top News – Misteri i zhdukjes/ Ku është gruaja e Kim Jong Un!
23/10/2020 17:44

Bashkëshortja e Kim Jong Un nuk është parë më në public prej disa muajsh, duke nxitur fjalët se mund të jetë e sëmurë, ose mbase edhe të jetë ekzekutuar brutalisht nga diktatori. Hera e fundit që 31 vjecarja Ri Sol-ju, është fotografuar nga media shtetërore, ishte në 25 janar, kur bashkë me të shoqin ndoqi një shfaqje teatrore, në një performancë gjatë vitit të ri HËNOR. Në krah të tyre asokohe qe ulur dhe halla 74 vjecare e liderit koreano-verior, Kim Kyong-hui, e cila e ndihmoi që të ngjitej në pushtet por nuk ishte parë më prej 6 vjetësh. Bashkëshorti I saj, Jang Song-thaek, 67 vjec u ekzekutuar dhjetorin e vitit 2013 pasi Kim jong un moir në dorë frerët e vendit komunist, dy vjet pasi I ati, Kim Jong Il, ndërroi jetë. Ri, titulli zyrtar I të cilës është “Zonja e Parë e respektuar”, nuk ishte as në paradën më të fundit ushtarake të Koresë së Veriut në 10 tetor, një event tek I cili në të shkuarën kishte marrë gjithmonë pjesë. Persona që kanë dezertuar në Korenë e Jugut thonë se në veri po qarkullojnë shumë thashetheme rreth gruas së udhëheqësit, e një prej tyre është se Rim mund të jetë fokusuar tek edukimi I vajzës së ciftit që thuhet të ketë lindur në 2013-tën, por nëse kjo do të ishte e vërtetë, atëherë I quajtur sic thuhet Ju-ae do të ishte 7 vjec dhe duhet të kishte filluar normalisht shkollën.

Kulla më e lartë në botë, kuqezi/ Urime nga Burj Khalifa në Dubai. Edhe ura e Bosforit kuqezi për 108 vjetorin e pavarësisë
29/11 01:30
Top News – Itali, ulen infektimet/ Numri i viktimave mbetet i lartë
28/11 22:11
Top News – Greqi, rekord viktimash/ Situata e pandemisë, e rënduar
28/11 21:48
Top News – Kulla më e lartë në botë/ Dubai, vishet me ngjyrat kuq e zi
28/11 19:29
Top News – Resortet e skive/ Evropë, nuk ka sezon këtë vit
28/11 18:38
Top News – Moti i keq… Sardenjë, viktima e të zhdukur
28/11 17:59
Top News – BE dhe Britania/ Përpjekje për një marrëveshje
28/11 17:58
Top News – Vaksina e Oksfordit/ Avantazhet ndaj rivaleve
28/11 17:57
Urimi i veçantë nga Dubai, ndërtesa më e lartë në botë vishet kuq e zi
28/11 17:51
Top News – Spitalet në Angli/ Vaksina antiCovid vjen për 10 ditë
28/11 16:38
Top News – Vjenë, hoteli pa klientë/ Kohë pandemie, punonjësit nisin të shesin ëmbëlsira
28/11 16:32
Top News – Makina me hidrogjen/ Në prag të revolucionit të gjelbër
28/11 16:29
Top News – Ndihmon kundër Covid-it/ Britani, vitamine ‘D’ falas
28/11 14:54
Top News – Gjykata e Apelit/ Refuzon Trump për Pensilvaninë
28/11 13:07
Top News – Vrasja e shkencetarit/ Irani-Izraeli si mercenar
28/11 12:58
Top News – OBSH për vaksinën/ ’Duhen vlerësime të sakta’
28/11 12:56
Top News – Pandemia në glob/ Evropa zbut masat, SHBA në alarm
28/11 12:29
Greqia nuk gjen qetësi/ 101 viktima dhe mbi 2000 raste të reja në 24 orët e fundit
28/11 02:56
Top News – Si u zbulua mafiozja/ Ekzekutoi të dashurin shqiptar
27/11 21:54
Top News – Kim Jong i pamëshirshëm! Diktatori ekzekuton 2 persona
27/11 21:51