Top News – Misteri i binjakëve/ Të dy me covid, njëri vdes tjetri jo
04/12/2020 19:07

Nuk ishin ndarë për asnjë ditë të vetme. Gjithmonë bashkë edhe në punë dhe jashtë saj. Dy binjakë 70 vjecarë në Ravenna të Italisë, tani I ndau koronavirusi. Mediat vendase rrëfejnë historinë e cuditëshme të vëllezerve, njëri prej të cilëve, I pari që u prek nga sëmundja, arriti ta marrë veten prej saj edhe pse u shtrua në spital. Por ai ende nuk e di që vëllai I tij binjak, I prekur gjithashtu, nuk ia doli dot mbanë. Nuk ia kanë treguar nga frika se situata mund ti përkeqësohet, pasi pati probleme deri edhe fizike kur mësoi se I vëllai ishte sëmurur gjithashtu. binjakett punonin në të njëjtën ndërmarrje e jetonin në një shtëpi. Rasti konsiderohet befasues për faktin se gjithmonë është menduar që trupa të ndryshëm mund të mos reagojnë njësoj ndaj Covid 19-tës, por në rastin e binjakëve, organizmi I tyre është mjaft I ngjashëm. Italia shënoi një ditë më parë shifrën më të lartë të viktimave të koronavirusit, me 993 humbje jete brenda 24 orësh. Pas këtij bilanci të rëndë, autoritetet italiane vendosën të ndalohet udhëtimi dhe meshat e mesnatës gjatë periudhës së Krishtlindjeve. Nga 21 dhjetori deri në 6 janar, italianët do të lejohen të lëvizin mes rajoneve vetëm për punë, arsye mjekësore dhe emergjenca. Pamjet: AFP

Top News – Biden fillon punën, nënshkruan dokumentet e para si president
21/01 01:19
Top News – Një zëvendëspresidente si Kamala/ Gruaja e shumë risive në krah të Joe Biden
20/01 22:28
Top News – Rruga drejt shtëpisë së bardhë/ Biden, njeriu që u ngrit mbi tragjeditë personale
20/01 22:26
Top News – Pas betimit të Joe Biden/ Evropa shpreson përmirësim të marrëdhënieve
20/01 21:53
Top News – Itali, zgjaten lejet e qëndrimit/ Dekret i qeverisë, përfitojnë shqiptarët
20/01 21:50
Top News – Shpërthim i fuqishëm në Madrid/ Të paktën tre viktima dhe disa të plagosur
20/01 21:19
Top News – Rishfaqet në publik Jack Ma/ Manjati kinez ishte zhdukur prej dy muajsh
20/01 21:17
Top News – Parisi dhe Berlini e ndalojnë/ Maska e copës nuk mbron nga variantet e reja
20/01 21:16
Top News – Talebanët ndalojnë poligaminë/ Është shumë e kushtueshme dhe çon në korrupsion
20/01 21:14
Inaugurimi i presidentit Biden/ Ceremonia si asnjëherë më parë, nën masa të jashtëzakonshme sigurie
20/01 20:19
Top News – Zëvendëspresidentja Harris/ i thotë lamtumirë paraardhësit të saj, Mike Pence – Pa koment
20/01 20:18
Top News – Presidenti i 46-të i SHBA/ Joe Biden bën betimin-do të bashkoj Amerikën
20/01 20:03
Parlamenti grek voton zgjerimin/Mitsotakis: Rama na dha të drejtë,Shqipëria & Greqia shkojnë në Hagë
20/01 19:38
Top News – Momentet e fundit të Trump/ Presidenti republikan largohet nga Shtëpia e Bardhë
20/01 18:06
Top News – Këshilltari britanik i dëshpëruar/ Disa spitale ngjajnë me “zona lufte”
20/01 18:03
Top News – Deklaratat e Athinës, reagon Turqia/ Dyfishimi i detit, arsye për luftë!
20/01 17:59
Top News – Historia e krijimit të një marke/ Motori BMW vjen me një dizajn spektakolar
20/01 17:15
Top News – SHBA, i caktuari i Biden e pranon/ Grenell bëri punë të mirë me Kosovën!
20/01 16:32
Top News – Kina kundër Pompeit/ Nuk ka genocid kundër ujgurëve, ç`thotë Biden
20/01 16:23
Top News – Irani, `festë` për largimin e Trump: Biden t’i rikthehet paktit bërthamor
20/01 14:17