Top News – Mbyll garimin Luiza Gega/ Atletja shqiptare e 13 në finalen 3000 m me pengesa
04/08/2021 14:45

Luiza Gega e mbylli garimin e saj në Lojërat olimpike të Tokios. Atletja shqiptare mori pjesë në disiplinën e 3000 m me pengesa për femra ku ajo arriti të kualifikohej për në finale. Luiza gega e mbylli këtë garë në vendin e 13 nga 16 finaliste që ishin në startin e garës me kohën 9 minuta 34 sekonda e 10 të qintat, një kohë kjo që është shumë larg rekordit personal prej 9 minutash 26 sekondash dhe 5 të qintat të vendosur në Oslo në 2017. megjithatë, pavarësisht rezultatit të kësaj gare, për Luiza gegën mud të thuhet se bëri një paraqitje të jashtëzakonshme pasi shkroi një faqe të historisë së atletikës shqiptare, sepse është atletja e parë shqiptare që arrin në një finale olimpike.

Top Channel/ Florian Marku kampion bote! Momenti ku babai feston fitoren e tij
25/09 21:50
Top Channel/ Rifillon Superliga/ Partizani nuk e nisi mirë. Vllaznia ka sërish synime
25/09 15:21
Top News – Partizani-Vllaznia/ Zbardhen detajet e kryendeshjes së javes së 3-të
25/09 15:16
Top News – Përballja ndaj Partizanit/ Trajneri i Vllaznisë, Brdaric prononcohet për mediat
25/09 15:14
Top Channel/ Rifillon Superliga/ Ndeshja e parë nesër mes Teutës dhe Dinamos
24/09 15:36
Top Channel/ Tetë ndeshje i vendosi VAR/ Zyrtarët e FSHF: Në dy javë u realizuan shumë ndërhyrje
22/09 19:57
Top Channel/ “Luaj edhe unë”/ Kombëtarja e të verbërve përgatitet për kampionatin në Rumani
22/09 15:39
Top News-Ronaldo mund sërish Messin/ Do te jetë futbollisti më i paguar sipas ‘Forbes’
22/09 15:23
Top News- Pasioni nuk njeh moshë/ Surinam, politikani 60 vjeçar luan futboll
22/09 14:04
Top News- Ana romantike e MotoGP/Ja 5 historitë më të famshme të dashurisë
21/09 14:41
Top News – I plotëson kërkesën djaloshit/ Ronaldo ndalon lamborghinin për një foto me tifozin
20/09 20:30
Top News-Në gjurmët e të atit/ Djali i David Beckham bën debutimin si profesionist
20/09 14:46
Top News-Sërish tensione në Ligue 1/Tifozët pushtojnë fushën në Lens-Lille
19/09 13:53
Top Channel/ Tirana e detyruar të fitojë/ Të dielën përballet me Egnantian, Kukësi pret Kastriotin
18/09 20:01
Top Channel/ Skënderbeu-Partizani, barazim/ Të dyja ekipet marrin pikën e parë në Superligë
18/09 20:01
Top Channel/ Përleshje jashtë ringut/ Degjeneron kampionati boksit Shkodër. Tirana bojkoton ndeshjet
18/09 20:00
Top News – Koeman drejt shkarkimit/ Barcelona fillon të mendojë për zëvëndësuesit
18/09 18:09
Top News – Gjesti fisnik i Tuchel/ Trajneri pagoi operacionin dhe shtëpinë e pastrueses
18/09 17:26
Top Channel/Finalja kampionatit kombëtar të Boksit. Tifozë,boksierë zbresin në parket e konfliktohen
18/09 15:43
Top Channel/ Dinamo dhe Laçi ndahen në paqe, mbyllet në barazim 1-1 ndeshja në “Elbasan Arena”
18/09 02:25