Top News – Mbetet i lartë bilanci i viktimave/ Situatë e rënduar nga covid 19 në vend
22/09/2021 18:56

Mbetet I lartë bilanci I viktimave në venf, ndërsa edhe këtë të mërkurë është raportuar për 7 viktima, shifër e njëjtë kjo 2 ditët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informoi se viktimat janë të moshave, 54 deri në 83 vjec. Situata epidemiologjike vijon te jetë e rënduar, ku në 24 orë janë regjistruar 820 raste të reja, nga 5 mijë e 544 testime të kryera. Tirana vijon të jetë qarku më I infektuar, ku gjatë kësaj fashe kohore ka regjistruar 386 raste të reja. E ndjekur nga Vlora me 56, Shkodra me 45, Kruja me 42, dhe më pak raste në qarqet e tjera. Nga noftimi zyrtarë bëhet me dije se janë shëruar 1 mijë e 75 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 150 mijë e 12 që nga fillimi i epidemisë. Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 223 pacientë, nga të cilët 18 janë në gjendje më të rënduar. Ndërsa, 12 mijë e 483 qytetarë janë të infektuar në të gjithë vendin.

Top News-Dyshohen për konflikt interesi / ILD nis procedim disiplinor për 3 anëtarë të KLP
20/10 22:54
Top News-Basha po ‘përçan’ partinë e tij / Kërkon largimin e Baçit nga dega e PD në Fier
20/10 22:52
Top Channel/ Basha kërkon largimin e Luan Baçit nga detyra e kreut të PD Fier
20/10 21:22
Top Channel/ Arbitrazhi, 260 mln euro Shqipërisë/ Sot në Top Story, e vërteta e gjyqit me Becchetin
20/10 19:56
Top News-30 vjetori i UNDP në Shqipëri / Rama-Na ka qëndruar pranë gjatë transformimit
20/10 19:52
Top Channel/ Në Tiranë përgjysmohen autobusët/ Kompanitë e transportit kërkojnë heqjen e taksave
20/10 19:47
Top Channel/ Viroza që ngjan si covid/ “Kollë me dhimbje fyti dhe frymëmarrje të rënduar”
20/10 19:45
Top Channel/ Vettingu i politikanëve, Basha: Kush e meriton, të largohet nga politika! Po Berisha?
20/10 19:05
Top News-Tragjedia me familjen në Astir / Del ekspertiza, djali i sëmurë i vuri flakën banesës
20/10 18:50
Top News-Mbeten të larta shifrat e Covid 19 / 8 viktima dhe mbi 600 raste të reja në vend
20/10 18:40
Top Channel/ Korça zgjohet nën pushtetin e mjegullës
20/10 18:37
Top News- Asnjë vonesë për negociatat / BE dhe SHBA dalin me thirrje të përbashkët
20/10 18:35
Top Channel/ Përballja me Partizanin, drejtori bardheblu: Derbin e fiton Tirana 2-0
20/10 17:34
Top Channel/ Pronat e konfiskuara nuk i blen askush! Në Fier nis projekti pilot
20/10 17:30
Top News-Vendimet e qeverisë / Krijohet drejtoria antikorrupsion në administratë
20/10 17:22
Top News- Basha prezanton 3 amendamentet / I prerë ndaj Berishës: Nuk dua të ndihet inferior
20/10 17:19
Top News- Mblidhen gjatë javës së flamurit / Ku do të mbahet takimi i qeverive Rama-Kurti
20/10 17:10
Top Channel/ “Nuk bëj garë kush e ka autokolonën më të gjatë”, Basha flet për Berishën: S’dua ta…
20/10 17:10
Top Channel/Basha:Të largohet çdo politikan që nuk justifikon pasurinë!Dhe ne kemi pasur llumin tonë
20/10 17:02
Top Channel/ Do të jepni dorëheqje? Basha: 95% e demokratëve duan që të udhëheq unë!
20/10 17:02