Top News – Maradona e George best/ Të mallkuarit që vdiqën në një ditë
27/11/2020 17:48

Pelè , Maradona, George Best: grupi I më të mirëve që ka bërë breza të tërë të apasionohen pas futbollit, ka edhe sot një vlerë të vecantë. Por 25 nëntori, dita kur u shua Maradona, do te mbetet një datë e “urryer” nga adhuruesit e këtij sporti. 25 nëntorin e vitit 2005, do të ndahej nga jeta në moshën 59 vjecare George Best, pasi kishte dhuruar pafund spektakël me perfomancat e tij në fushë që të linin pa frymë. Maradona vdiq 60 vjec; që të dy keta, ishin kampionë të konsumuar nga një jetë e mbushur me ekzagjerime. Si ai, ashtu edhe Best janë mbiquajtur “ të mallkuarit” nga shtypi I huaj. Të dy kampionët patën një jetë të shënjuar nga golat, trofetë, rekordet, por edhe nga problemet jashtë fushës së blertë. Best ende mbahet mend për shprehjen e tij: “E shpenzova një pjesë të mirë të parave të mia me gra, alkol dhe makina”. Fenomeni argjentinas pati gjithashtu një jetë të shfrenuar ku nuk mungoi abuzime me drogën, lidhjet e shumta jashtëmartesore, miqësitë me diktatorë si Fidel Kastro e Hugo Chavez, e deri edhe akuzat për lidhje me Mafian.

Top News – Arrestohet pranë kongresit/ SHBA, kishte akreditim të rremë dhe armatime
17/01 19:02
Top News- Edhe hajdutët kanë zemër…/ I vjedhin makinën invalides por pendohen…
17/01 18:51
Top News – Nuk ndalet koronavirusi/ Austria zgjat izolimin deri me 7 shkurt
17/01 18:51
Top News – 273 milionë dollarë në plehra/ Hodhi gabimisht hard diskun me 7500 Bitcoins
17/01 18:51
Top News – Shpërthen vullkani/ Indonezi, dhjetëra fshatra mbulohen nga hiri
17/01 18:51
Top News – Dita ndërkombetare e Picës/ Ushqimi më i njohur dhe idashur në botë
17/01 16:52
Top News – Ditën e parë në shtëpinë e bardhë/ Biden kthen Amerikën në marrëveshjen e Parisit
17/01 15:08
Top News – Drejt SHBA-së të Bidenit/ 4500 emigrantë nga Hondurasi arrijnë në Guatemala
17/01 15:07
Top News – ‘Megaraketa’ e NASA-s/ Përfundon para kohe testi i rëndësishëm
17/01 13:41
Top News – Inaugurimi i Biden/ 50 shtetet amerikane në gadishmëri për dhunë
17/01 13:32
Top News – I pari me Joe Biden president/ Londra organizon samitin e G7-ës në qershor
17/01 12:53
Top News – Alpinistët nepaleze/ Bëjnë histori duke ngjitur në dimër majën k2
17/01 12:52
Top News – Nën ‘magjinë’ e dimrit/ Bora mbulon kryeqytetet evropiane
17/01 12:52
Top News – Gati për zgjedhjet e 14 shkurtit/ Kosovë, ja surprizat e listave të partive politike
17/01 12:52
Top News – Vaksina kineze në Serbi/ Mbërrin avioni me një milionë doza
16/01 17:33
Top News – Emigracioni në SHBA/ Presidenti i ri angazhohet për ndryshime
16/01 16:07
India ‘përvesh mëngët’/ Nis programi më i madh në botë i vaksinimit
16/01 16:07
Top News – Pfizer vonon vaksinat/ Zemërohen vendet e bashkimit Evropian
16/01 16:07
Top News – Platforma e re e mesazheve/ Rriten përdoruesit, Signal në vështirësi
16/01 13:07
Top News – Varianti Britanik i covid/ Dominues në SHBA deri në muajin mars
16/01 13:06