Top News – Kur fati të troket në derë… / Pensionistja fiton lotarinë për herë të 3-të në 3 vite
29/11/2021 14:12

Ndonjëherë fati është plotësisht i verbër dhe këtë e di shumë mirë një grua 61 vjecare nga Merilendi, në SHBA, që ka fituar 50 mijë dollarë në lotari për të tretën e herë e madje, duke e blerë biletën në të njëjtin dyqan. Një ngjarje kjo më shumë unike se sa e rrallë që u konfirmua rreth dy javë më parë. “Kur pashë se kisha fituar, nuk mundesha ta besoja. Më kishte ndodhur sërish”, tha gruaja, një ish guvernante në pension. Ajo kishte blerë dy bileta gërvisht dhe fiti prej pesë dollarësh. E para nuk i dha asgjë ndërsa e dyta i dhuroi 50 mijë dollarë. Në 2018-ën, 61 vjecarja fatlume kishte fituar dy herë cmimin prej 50 mijë dollarësh. Njerëzit luajnë cdo ditë dhe nuk fitojnë asnjëherë. Është e pabesueshme që unë kam fituar tre herë – deklaroi ajo. Tani pensionistja planifikon që paratë e fituara t'i përdorë për disa riparime shumë të nevojshme në shtëpinë e saj.

Top News-Llogaria deri në centimetrin e fundit/Kalimi ‘magjik’ i jahtit gjigant poshtë një ure
21/01 17:00
Top News- Kushti pa asnjë negociatë nga Rusia/‘Ukraina dhe lidhja e NATO me Ballkanin’
21/01 15:33
Top News- 63 shqiptarë, kodi i kuq i Interpol/ Disa prej tyre kërkohen nga shtete të tjera
21/01 15:21
Top Channel/Çokollata e zezë fuqi “magjike”, studimi i ri: “Shmang kancerin”!
21/01 14:42
Top Channel/ “Rreth globit për 5 muaj”: Pilotja adoleshente vendos rekord fluturimi
21/01 14:40
Top Channel/ Nis në Gjenevë takimi SHBA-Rusi për Ukrainën, Lavrov: “Nuk presim zgjidhje”
21/01 14:39
Top Channel/Ballkani Perëndimor, prioritet i Gjermanisë: Do ndihmojmë Shqipërinë!
21/01 14:38
Top News – Nëse Rusia dërgon forca në Ukrainë… / SHBA: Përgjigje të shpejtë dhe të ashpër!
21/01 13:04
Top News – Izraeli blen tri nëndetëse gjermane / Marrëveshje shumë miliarda dollarëshe
21/01 13:03
Top News – 40 automjete mbi njëri-tjetrin / Stuhia e borës shkakton aksidentin e frikshëm zinxhir
21/01 13:01
Top News – Bisedime urgjente SHBA-Rusi / Shpresa e fundit për zgjidhjen e krizës në Ukrainë
21/01 12:52
Top News – Putini rrethon Evropën! / Stërvitje masive në Atlantik, Arktik, Paqësor e Mesdhe
21/01 12:50
Top News – SHBA, padit Bjellorusinë / Rrëmbeu një avion për të arrestuar disidentin
21/01 12:50
Top News -‘ Bota në rrezik katastrofe!’ / Ora e Apokalipsit, vetëm ‘100 sekonda para mesnate’
21/01 12:47
Top News – Sistemet S-400 në Bjellorusi / Moska dërgon dy batalione, Ukraina në shënjestër
21/01 12:46
Top News – Turqia kërcënon Greqinë / ’Nëse sulmohemi do ta paguani shtrenjtë!’
21/01 12:46
Top News – Ëndrra e fundit e ‘Kavaljerit’ / Silvio Berlusconi kërkon presidencën e Italisë
21/01 12:28
Top News – Lufta, asnjëherë më pranë se kaq! / Autoblindat ruse pranë Ukrainës, pamjet satelitore
21/01 12:20
Top Channel/ Moska nuk pret më, nis ushtrinë: demonstrim gjigand force në Mesdhe e Paqësor!
21/01 11:54
Top Channel/ Berluskoni me sytë nga presidenca italiane, kavaljeri- lobim për votat e ligjvënësve
21/01 11:52