Top News – Krishtlindja vjen herët…/ Njerëzit ‘versulen’ drejt pemeve
01/12/2020 15:50

Biznesi po shënon një bum të vërtetë për shitësit e pemëve të vitit të ri në britaninë e madhe. Ndërsa cdo vit, në këtë periudhë, njerëzit i drejtohen tregjeve të pemëve të vitit të ri, këtë vit fluksi është akoma më i madh, si një reflektim i dëshirës së njerëzve për ngrohtësi dhe atmosferë festive në kushtet e një pandemie globale. Pavarësisht nevojës për distancim social dhe dezinfektim duarsh, apo edhe mbylljes së dyqaneve në shumë vende, tregtarët raportojnë shitje më të mëdha pemësh se zakonisht në këtë pikë të sezonit.

Top News – Një teatër, bunker, mobilje italiane/ Nga burgu, Navalny denoncon vilën sekrete të Putin
20/01 12:14
Top News – `Bomba` e Clinton dhe Pelosi/ Trump në telefon me Putin gjatë sulmit në Capitol
20/01 11:54
Top News – Lamtumira e Donald Trump: Bëmë atë për të cilën erdhëm!
20/01 11:32
Top News – Pfizer vonon vaksinat/ Italia, gati të ndërmarrë veprime ligjore
20/01 11:32
Top News – Në ditën e tij të fundit, Trump shpëton nga burgu ish këshilltarin
20/01 11:29
Top News – Dy operacione në tru e tragjedi personale/ Sot inaugurohet Presidenti më i vjetër në SHBA
20/01 10:08
Top News – Pfizer vonon vaksinat/ Italia detyrohet të rishohë planin e imunizmit
19/01 23:38
Top News – Pishinat e palestrat të mbyllura/ Bavarezët i kthehen notit në ujëra të acarta
19/01 22:17
Top News – Në orët e fundit në detyrë/ Pompeo: Kina po bën gjenocid mbi ujgurët
19/01 22:04
Top News – Rekord i ri viktimash/ Britani e madhe, 1610 të vdekur nga koronavirusi
19/01 21:59
Top News – Ajër i ndotur mbi qytet/ Milano vendos të ndalojë duhanpirjen
19/01 21:55
Top News – Etna ofron spektakël/ Lumenj llave nga krateri juglindor – Pa koment
19/01 21:23
Top News – Kokainë me qymyr dhe oriz! 12 të arrestuar në Spanjë, droga nga Brazili
19/01 21:22
Top News – Vaksinat për Ballkanin Perëndimor/ BE pas kritikave-mekanizëm për t’i siguruar
19/01 20:16
Dendias: Greqia zmadhohet/ “Miljet në detin jon japin 13 mijë kilometra katrore”
19/01 20:06
Top News – Policia gjen veprën e vjedhur/ Muzeu i mbyllur nga covid, nuk e dinte që mungonte
19/01 19:59
Top News – Ceremoni si asnjë tjetër/ Uashington, gjithçka gati për inaugurimin
19/01 19:58
Top News – Plani i BE për vaksinimin/ 70 përqind e popullatës së rritur deri në qershor
19/01 19:54
Top News – Arrihet pajtim në Gjermani/ Izolimi shtyhet deri në mes të shkurtit
19/01 19:52
Top News – Nervozizëm në vendet evropiane/ Pas vonesave në shpërndarjen e vaksinës së Pfizer
19/01 19:50