Top News – Koronavirusi në Evropë, shqetësime në Francë dhe Gjermani
03/06/2020 13:55

Bilanci i përditshëm i viktimave të koronavirusit në Francë është ngritur sërish në mbi 100, për të parën herë në 13 ditë. Mbrëmjen e të martës, autoritetet thanë se viktimat e 24 orëve të fundit ishin 107 në një total prej 28940, shifra e pestë më e lartë në të gjithë botën. Si edhe pjesa më e madhe e Evropës, Franca është në procesin e zbutjes së kufizimeve dhe rikthimit të jetës publike. Ministri francez i financave në anën tjetër, i tha gazetarëve se ekonomia e vendit do të kontraktohet me 11 për qind këtë vit, një parashikim ky akoma më i keq se vlerësimi i mëparshëm prej 8 për qind. E nëse kjo ndodh, recesioni do të ishte më i rëndi që nga lufta e dytë botërore. Në anën tjetër, në kryeqytetin gjerman, shkalla e riprodhimit të virusit, sipas autoriteteve ka rënë në 1.95, çka do të thotë se një person i infektuar, në Berlin, ia kalon virusin afërsisht dy të tjerëve.

Top News – Fotoja e aktores/ Dyshimet se mund të jetë mbytur
13/07 22:45
Top News – Raporti i Eurostat/ Shqiptaret me jetëgjatët në Ballkan
13/07 22:29
Top News – Letra e milionerëve/ Na rrisni taksat, përdorini për covid
13/07 19:19
Top News – Bangladesh, virusi. Njerëzit nuk shkojnë në spital
13/07 15:37
Top News – Festoi në Teksas/ Vdes 30 vjeçari nga pandemia
13/07 14:58
Top News – Zgjedhjet në Poloni/ Fiton politikani anti-LGBT
13/07 12:34
Top News – Tension në Bullgari/ Kërkohet dorëheqja e qeverisë
13/07 12:05
Top News – Covid-19 / Shpërthen keq dhe në Meksikë
13/07 11:54
Top News – Florida shtohet edhe me shumë numri i infektimeve ditore me Covid-19
13/07 11:31
Top News – Imuniteti COVID/ Ekspertët: Ikën për disa muaj
13/07 11:28
Top News – Djali i Yllka Mujos/ Amos Zaharia zbulon disa sekrete
12/07 19:48
Top News – Kandidatura e Kanye West për President, Kim Kardashian tepër e shqetësuar
12/07 18:55
Top News – Montreal, distancimi social/ Në tryeze, me manekinë në mes – Pa koment
12/07 18:14
Top News – Festivali i harkut/ Mongoli, mbahet pa spektatore – Pa koment
12/07 18:13
Top News – Turistët amerikanë/ Amalfi ia ndien mungesën – Pa koment
12/07 18:13
Top News – U zhduk në liqen/ Dhimbja e nënës së aktores
12/07 17:13
Top News – Papa: Dhimbje e madhe për Shën Sofinë që bëhet xhami në Stamboll!
12/07 15:36
Top News – Koronavirusi/ Hungaria u ndalon hyrjen shqiptarëve!
12/07 14:37
Top News – Këshilli Botëror i Kishave letër Erdoganit për Shën Sofinë
12/07 14:36
Top News – Imazhet e grave/ ‘Bukuria një gjuhë universale’
12/07 14:32