Top News – Komforti para ‘sex appeal’-it/ Prodhuesit e të brendshmeve, fokusohen tek femra
08/03/2021 14:52

Të stiluara fillimisht me qëllimin që të joshë meshkujt, tani, të brendshmet e femrave po fokusohen gjithnjë e më shumë tek komforti. Dhe një organizatë franceze, Promincor-Lingerie, e prezanton më së miri këtë ndryshim në një film të shkurtër, duke zëvendësuar kështu edhe pasarelat tradicionale. Vetë stilistët thonë se nuk bëhet fjalë edhe aq për lënien mënjanë të meshkujve, por më shumë për komfortin që të brendshmet duhet ti ofrojnë një femre. Shumë shtëpi mode, e kanë këtë një moto të tyren...ne dizenjojmë të brendshme që të kënaqim femrën të parën e më pas partnerin...Pasi vetë femra duhet të ndjehet mirë me të brendshmet e saj, që i japin besim në vetvete, e bëjnë të ndjehet e bukur dhe e plotësuar. Vetë stilistët francezë thonë tani se këto linja të reja që fokusohen tek komforti, janë bërë për tu veshur në shtëpi dhe për ti harruar pasi i ke veshur ato...Dhe klientët që i blejnë ato, thonë se joshja nuk është prioriteti i tyre...mbi të gjitha estetika dhe komforti.

Top News – Variant indian i Covid 19/ OBSH: Po kthehet në shqetësim global
10/05 22:55
Top News – Raketa në drejtim të Jeruzalemit/ Militantët e Hamasit: Do e bëjmë sërish
10/05 22:54
Top News – Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut/ Borrel: Nuk do veçohen nga procesi i anëtarësimit
10/05 22:53
Top Channel/ Përleshjet të ashpra të palestinezëve me forcat e sigurisë në Jeruzalem – Pa koment
10/05 21:16
Top Channel/ Imazhe të shkatërrimi në xhaminë e Al-Aqsa pas përleshjeve – Pa koment
10/05 21:15
Top Channel/ Turistët rikthehen drejt Romës pas zbutjes së masave kufizuese të virusit – Pa koment
10/05 21:15
Top Channel/ Izraeliti sulmon me makinë protestuesit palestinezë pas goditjeve me gurë – Pa koment
10/05 21:14
Top Channel/ Koloni hebre sulmon me makinë protestuesit palestinezë në Jeruzalem – Pa koment
10/05 21:14
Top Channel/ Forcat izraelite shpërndajnë me dhunë muslimanët pranë portës së Luanit në Jeruzalem
10/05 21:13
Top Channel/ Bavaria rihap ‘tarracat e birrës’ në liqenin Starnberg pas zbutjes së kufizimeve
10/05 21:12
Top News – Në ePrix të Formula E/ Princat e vegjël të Monakos ‘rrëmbejnë’ skenën
10/05 19:11
Top News – Talebanët shpallin armëpushim/ Nuk ka sulme në Afganistan për festën e bajramit
10/05 18:52
Top News – Luftë civile në Francë…. Vjen letra e dytë paralajmëruese me 75 mijë firma
10/05 18:47
Top News – Një leopard në arrati/ Operacion i madh kërkimi, banorët në panik
10/05 18:30
Top News – Ura e xhamtë kthehet në kurth/ Turisti kinez mbetet i varur në 100 metra lartësi
10/05 18:19
Top News – ‘Mallkimi’ i smartfonëve/ Antropologët-janë kthyer në vendin ku ne jetojmë
10/05 18:11
Top News – Pasaporta e Gjelbër/ BE, fillon testimi në 18 vende anëtare
10/05 18:11
Top News – Ditëlindja kthehet në tragjedi/ SHBA, shtatë të vrarë me armë zjarri
10/05 14:41
Top News – E pazakontë në Zelandën e Re/ Sulm me thikë në vendin e paqtë, katër të plagosur
10/05 14:41
Top News – Balena në mes të Londrës/ Ngeci në Tamiz, i suksesshëm operacioni i shpëtimit
10/05 14:22