Top News – Joe Biden dëmton këmbën ndërsa luante me qenin
30/11/2020 11:31

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden përdrodhi kyçin e këmbës teksa luante me qenin e tij. Dr. Kevin O’Connor, drejtor i mjekësisë ekzekutive në GW Medical University Associates, në një deklaratë tha se rrezet X nuk treguan ndonjë frakturë të dukshme, por kontrolli i tij klinik garantoi imazhe më të hollësishme. O’Connor tha se një skanim i tomografisë së kompjuterizuar (CT) konfirmoi “thyerje të vogla të” të “kockave kuneiforme anësore dhe të ndërmjetme të Bidenit, të cilat janë në mes të këmbës”. Biden rrëshqiti të shtunën teksa luante me Major, një nga dy qentë e tij, dhe përdrodhi kyçin e këmbës. 78-vjeçari do të marrë detyrën pas inaugurimit të tij më 20 janar, pasi fitoi garën presidenciale të 3 nëntorit ndaj presidentit Donald Trump me më shumë se 6 milionë vota epërsi.

Top News – Një teatër, bunker, mobilje italiane/ Nga burgu, Navalny denoncon vilën sekrete të Putin
20/01 12:14
Top News – `Bomba` e Clinton dhe Pelosi/ Trump në telefon me Putin gjatë sulmit në Capitol
20/01 11:54
Top News – Lamtumira e Donald Trump: Bëmë atë për të cilën erdhëm!
20/01 11:32
Top News – Pfizer vonon vaksinat/ Italia, gati të ndërmarrë veprime ligjore
20/01 11:32
Top News – Në ditën e tij të fundit, Trump shpëton nga burgu ish këshilltarin
20/01 11:29
Top News – Dy operacione në tru e tragjedi personale/ Sot inaugurohet Presidenti më i vjetër në SHBA
20/01 10:08
Top News – Pfizer vonon vaksinat/ Italia detyrohet të rishohë planin e imunizmit
19/01 23:38
Top News – Pishinat e palestrat të mbyllura/ Bavarezët i kthehen notit në ujëra të acarta
19/01 22:17
Top News – Në orët e fundit në detyrë/ Pompeo: Kina po bën gjenocid mbi ujgurët
19/01 22:04
Top News – Rekord i ri viktimash/ Britani e madhe, 1610 të vdekur nga koronavirusi
19/01 21:59
Top News – Ajër i ndotur mbi qytet/ Milano vendos të ndalojë duhanpirjen
19/01 21:55
Top News – Etna ofron spektakël/ Lumenj llave nga krateri juglindor – Pa koment
19/01 21:23
Top News – Kokainë me qymyr dhe oriz! 12 të arrestuar në Spanjë, droga nga Brazili
19/01 21:22
Top News – Vaksinat për Ballkanin Perëndimor/ BE pas kritikave-mekanizëm për t’i siguruar
19/01 20:16
Dendias: Greqia zmadhohet/ “Miljet në detin jon japin 13 mijë kilometra katrore”
19/01 20:06
Top News – Policia gjen veprën e vjedhur/ Muzeu i mbyllur nga covid, nuk e dinte që mungonte
19/01 19:59
Top News – Ceremoni si asnjë tjetër/ Uashington, gjithçka gati për inaugurimin
19/01 19:58
Top News – Plani i BE për vaksinimin/ 70 përqind e popullatës së rritur deri në qershor
19/01 19:54
Top News – Arrihet pajtim në Gjermani/ Izolimi shtyhet deri në mes të shkurtit
19/01 19:52
Top News – Nervozizëm në vendet evropiane/ Pas vonesave në shpërndarjen e vaksinës së Pfizer
19/01 19:50