Top News – Jo më martini për Mbretëreshën! / Mjekët e urdhërojnë të heqë dorë për hir të shëndetit
16/10/2021 17:53

Mbretëresha Elizabetë është urdhëruar të mos pijë më alkool nga mjekët. Madhëria e saj, që ëhstë në gjendje të mirë fizike edhe pse është parë të përdor një shkop për të ecur në një dalje publike të saj në uells, kohët e fundit, është këshilluar të harrojë alkoolin me përjashtim të ndonjë rasti të vecantë. Burimet kanë nënvizuar se monarkja britanike është në shëndet të mirë dhe se ishte një vendim personal i saj ai për heqjen dorë nga alkooli. Mendohet se ajo do të jetë në formën më të mirë të mundshëm para festimeve të përvjetorit të saj të platintë, në qershor, kur edhe planifikon të vizitojë sa më shumë pjesë të vendit që do të mundet. Ajo ndërkohë ka edhe një axhendë shumë të ngjeshur aktivitetesh deri atëherë. Daily Mail, ka mësuar se vendimi i mbretëreshës nuk ëhstë marrë për shkak të këmbënguljes së mjekëve apo për një cështje të caktuar shëndetësore. Dhe se ajo me siguri do të kthejë ndonjë gëllënkë martini në raste speciale. Mbretëresha në fakt shihet rrallë të pijë alkool në publik, por sipas burimeve nga pallati, e preferuara e saj ëhstë shpesh një martini shqeto. 95 vjecarja besohet se pëlqen edhe ndonjë gotë verë të ëmbël gjatë darkës ndërsa një kushërirë e saj kishte thënë dikur se ajo pinte një gotë shampanjë para se të flinte.

Top Channel/ Presidenti Lukashenko viziton emigrantët në kufi, zotohet t’u ‘plotësojë dëshirat’
26/11 22:09
Top Channel/ Peshkatarët francezë bllokojnë portin e Kale mes konfliktit post-Brexit
26/11 22:08
Top Channel/ Zelenski thotë se ka zbuluar ‘grusht-shteti’ të lidhur me Rusinë më 1-2 dhjetor
26/11 22:07
Top Channel/ Konfirmohen të vdekur të gjithë 41 të bllokuarit në minierën në Rusi
26/11 22:07
Top News-Viktima e fundit, një fëmijë…!/U gjet në rrënojat e autobusit të aksidentit
26/11 20:44
Top Channel/ Covid i ri goditi edhe bursat. Virologët amerikanë po diskutojnë për masat e reja
26/11 19:59
Top News-Shqiptari me 8 kg heroinë në makinë / Nga Zvicra në Itali, kapet nga karabinierët
26/11 19:17
Top News-Zbulohet misteri i të mbijetuarit../Emri i arabit në listë, nuk kishte lidhje me tragjedinë
26/11 18:18
Top Channel/ Varianti i ri, BE ndalon udhëtimet: “Duhet frenuar përhapja”!
26/11 17:49
Top News- Një variant edhe më i tmerrshëm/Mbërrin në Evropë rasti i parë Covid-Hiv Aids
26/11 17:05
Top News-Vrasësi i veshur si pastrues rrugësh/Ekzekutoi shqiptarin për larje hesapesh me 2 grupeve
26/11 16:42
Top Channel/ Abazoviç, kryeministër i Malit të Zi- minoritetet: Ne jemi pro!
26/11 15:28
Top News- Grusht shteti në Ukrainë/Si u parandalua dhe a u orkestrua nga Moska!
26/11 15:18
Top Channel/ Gjendet trupi i 45-të, është një fëmijë- tragjedia s`ka fund!
26/11 15:08
Top News- A ka shpresë për negociatat /SHBA dhe BE po i bëjnë presion të fortë Bullgarisë
26/11 15:04
Top Channel/ Egjipti hap “Rrugën e Zotave”; 3.000 vjet histori në 3.000 kilometra!
26/11 15:02
Top Channel/ CIA paralajmëron Rusinë: “Lojra me ne? Tani prisni pasojat”!
26/11 14:27
Top Channel/Shpërthejnë protesta kundër Erdoganit, Turqia në prag katastrofe!
26/11 14:26
Top News – Këmbejnë fëmijët me një dele / Uria fundos Afganistanin, të miturit shiten për bukë
26/11 14:00
Top News – Varianti afrikanojugor mbjell frikë / Evropa në panik, mblidhet OBSH me urgjencë
26/11 13:54