Top News – Islandë, rritet numri i kratereve/ Nuk ndalet llava e gazi nga vullkani spektakolar
13/04/2021 22:04

Nga shpërthimi I vullkanit në Islanë vijon të rrjedhë llavë nga thellësia e tokës, e cila tashmë ka nisur të prodhojë dyfishin e masës së gazit që lëshonte në fund të muajit të kaluar Tre kratere të reja llave janë hapur më 4t, 5t, e 10 prill dhe të tjerë pritet të hapen në eventin madhor që nuk dihet se si, apo kur mund të përfundojë. Linja e kratereve të mundshme është pak më shumë se një kilometër dhe sipas studiuesve, erupsioni mund të vazhdojë me muaj, ndoshta me vite, Ndërkohë turistët vijojnë të vërshojnë pranë vullkanit për tu mahnitur nga forca dhe bukuria e natyrës, ndërsa autoritetet po monitorojnë vazhdimisht situatën për të ruajtur sigurinë e tyre.

Top News – Masakër mbi palestinezët/ Erdogan kërkon ndihmën e Papës-sanksione Izraelit
17/05 16:58
Top News – ‘Metroja’ e Hamasit/ Rrjeti nëntokësor që izraeli ka nën shënjestër…
17/05 16:58
Top News – Një tigër në arrati/ Tmerroi Hjustonin për një javë të tërë
17/05 16:57
Top News – Shembet sinagoga/ Izrael, dy viktima dhe mbi 160 të plagosur
17/05 16:11
Top News – Bella Hadid zemëron Izraelin/ ’Kërkon hedhjen e hebrenjve në det…’
17/05 16:11
Top News – Miss Universi 2021/ Përfaqësuesja e Meksikës rrëmben kurorën
17/05 15:27
Top News – Vaksina në formë pilule/ Fauçi konfirmon-po punojmë me pfizer, vjen shpejt
17/05 15:26
Top Channel/ OBSH jep alarmin: Puna me orar të zgjatur, mund “t`ju vrasë”!
17/05 15:15
Top Channel/ Pas valës shkatërrimtare të Covid, Indisë i afrohet cikloni “përbindësh”
17/05 15:14
Top New – Kanali i suezit me dy korsi/ Nis zgjerimi i udhës së rëndësishme detare
17/05 14:56
Top Channel/ Asnjë vdekje nga varianti Indian, ekspertët: vaksina mbron 97%!
17/05 14:29
Top Channel/ Bill Gates i dalin “të palarat”, përse e larguan nga këshilli drejtues
17/05 14:28
Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në Greqi, grabitësit informacione për 100 mijë euro në banesë
17/05 14:06
Top News – Pas njoftimit të ndarjes…/ Bill Gates nën akuza për tradhëti bashkëshortore
17/05 13:12
Top News – Lufta kundër terrorizmit/ SHBA dhe Pakistani bashkojnë forcat
17/05 13:11
Top News – UNICEF i bën apel G7-ës/ Dhuroni vaksina për vendet e varfra
17/05 13:09
Top News – Sikur të mos mjaftonte covidi…/ Një ciklon i tmerrshëm kërcënon tani Indinë
17/05 13:09
Top News – Orët e gjata të punës/ Studimi i OBSH-vrasin 745 mijë njerëz në vit
17/05 12:23
Top News – Ferri mbi tokë…/ Luftimet Izrael-Gaza, 60 fëmijë mes viktimave
17/05 12:22
Top Channel/ Sherr me thika në Angli, vritet 22 vjeçari shqiptar
17/05 12:09