Top News – Ish luftëtari i UÇK-së vrau djalin/ Çfarë e shtyu drejt gjestit ekstrem
27/01/2021 22:58

Dinamika e ngjarjes që tronditi kryeqytetine Kosovës nuk është zbardhur ende plotësisht. Por Indeksonline thotë se vrasja e Albert Krasniqit nga babai I tij, ka ardhur si pasojë e një grindjeje mes tyre. Sipas kësaj media, ka qenë viktima që ka sulmuar e para të atin, Skënder, I cili thuhet të ketë qenë luftëtar I UCK-së. Ky I fundit po I bënte presion për t`u dorëzuar në polici pasi forcat e rendit po e kërkonin. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti i tha Radios Europa e Lirë se menjëherë pas marrjes se informatës, policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë veprimet e nevojshme. Ajo bëri të ditur se personi I konsideruar si autori I ngjarjes tashmë është prangosur dhe arma e krimit, është konfiskuar. “Aktualisht jemi në fazën fillestare të ndërmarrjes së veprimeve hetimore dhe atyre të ekzaminimit te vendngjarjes ne funksion t ndriqimit të plotë të këtij rasti”, tha Ahmeti.

Top News – Lajçak i përgjigjet shqetësimeve/ Kosova dhe Serbia, në hartën time janë të ndara
25/02 21:49
Top News – Kosovë, vjedhja në thesar/ Prokuroria bllokon 600 mijë euro
25/02 19:19
Top News – E vetmja në ballkan/ Kosova, ende pa asnjë dozë vaksine
25/02 16:21
Top News – Paralajmërimet e Vetëvendosjes/ Hesht lista serbe, sa mund të ndikojë ajo në qeveri
24/02 19:11
Top News – Angazhimin e vijon si deputete/ Kosovë, dorëhiqet ministrja në detyrë e financave
24/02 18:23
Shërbimi sekret, pa drejtues/ Ekspertët: Përplasjet politikë cenojnë sigurinë e Kosovës
24/02 16:12
Kosovë, më pak lindje të reja/ Vetëm në klinikën obstetrike të Prishtinë janë 700 lindje më pak
23/02 16:15
Kosovë/ Rrihet nga 30 persona djali i politikanit Nenad Rashiq, policia jep detajet
23/02 10:54
Top News – Shkup, ish kreu i shërbimit sekret/ Do të arrestohej, arratiset nën hundën e policisë
22/02 19:39
Top News – Kurti, do kemi shumicën pa koalicion/ Serbia të demokratizohet, nisi katër luftra!
22/02 18:45
Top News – Autoritetet në Kosovë/ Paralajmërojnë rritje të shifrave të covid-it
22/02 15:53
Top News – Kabllogramë e Ambasadës Amerikane/ ‘Kosova, e rrënuar nga pandemia covid 19’
20/02 22:31
Top News – Pandemia në Kosovë/ Rrit numrin e farmacive dhe importin e barnave
20/02 18:05
Top News – Në pritje të qeverisë Kurti 2/ Rimëkëmbja ekonomike e Kosovës, sfida kryesore
20/02 17:59
Top News – Kosova përballë afateve/ Analistët: Presidenti të zgjidhet para krijimit të qeverisë
20/02 17:32
Top News – Kosova pa sovranitet ajror/ Humbje financiare për shkak të mos menaxhimit
20/02 12:23
Top News – Vaksina e Pfizer në Kosovë/ Kompania ende në diskutime me qeverinë
19/02 20:13
Top News – Probleme me votat nga jashtë/ Kosovë, refuzohen 3.400 fletëvotime nga diaspora
19/02 17:42
Nga Kosova në librin e Guinness/ Flamuri i Kosovës i vendosur në 1200 metra katrorë në Skënderaj
19/02 16:17
Top News – Nuk shmangim dialogun me Serbinë/ Kurti për VOA: Por më parë drejtësi dhe punësim
18/02 21:53