Top News – Inskenoi rrëmbimin e tij në Itali / Britaniku donte të lante borxhet me paratë e familjes
19/10/2021 13:42

Një britanik që pretendonte se ishte mbajtur peng dhe ishte torturuar nga një bandë në itali, është akuzuar nga ata që i akuzoi si rrëmbyes, se kishte inskenuar gjithcka që të shlyente borxhet. Patrik Sam Kourosh Demilecamps, 25 vjec, pretendoi se ishte me pushime në Itali kur u rrëmbye dhe u mbajt peng për tetë ditë nga një grup, tre burra dhe një grua, që kërkonin 7 mijë euro harac nga familja e tij e pasur. Policia mundi ta gjurmonte atë në një apartament në rajonin e Marches dhe arrestoi katër persona nën akuzat për rrëmbim dhe shantazh. Por sipas mediave italiane, një nga të dyshuarit i tha një gjykatësi se rrëmbimi ishte kryer në mënyrë që britaniku të merrte 7 mijë euro nga prindërit e tij për të paguar njuë borxh që i kishte grupit. “Nuk ishte një rrëmbim i vërtetë por një sajesë për të bindur familjen e anglezit që ti dërgonte atij 7 mijë euro për të paguar borxhin”, tha i akuzuari para gjykatësve në Macerata.

Top Channel/ Ballkani, “fushëbetejë” e NATO-s me Rusinë: Kosova e Bosnja rrezikojnë “shpërthimin”
03/12 14:00
Top Channel/ Vuçiçit i bllokojnë fjalimin: I riu shkul kabllot e furgonit të transmetimit!
03/12 13:45
Top Channel/45 viktimat e tragjedisë mbërrijnë në Shkup: Kërkohet hetim ndërkombëtar!
03/12 12:56
Top Channel/ Përgatitet një vaksinë e re, EMA: “Më e butë dhe pa teknologji mRNA!
03/12 12:01
Top Channel/ BE, zonë e kuqe- por në Europë nuk shtohen rastet e Omicron!
03/12 12:00
Top News – Blen 80 avionë ushtarakë Rafale / Emiratet e Bashkuara dhe Franca ‘çimentojnë’ lidhjet
03/12 11:58
Top Channel/ Prag kolapsi: qeveria amerikane shpëton “për fije” nga mbyllja
03/12 11:53
Top Channel/”Luftë po ju afruat Ukrainës”, Blinken paralajmëron hapur Rusinë!
03/12 11:52
Top News – Biden i shpall luftë pandemisë / Plani i ri i SHBA, kufizime të reja për udhëtimet
03/12 11:50
Top News – Duhet në Stacion i ri hapësinor! /NASA jep 415 milionë dollarë, i vjetri del në pension
03/12 11:49
Top Channel/Gjermani e Angli bëhen bashkë për Ballkanin: Do mbrojmë stabilitetin në rajon!
03/12 11:48
Top News – Vrasja në xhirimet e filmit / Flet Alec Baldwin: Nuk ndihem përgjegjës!
03/12 11:47
Top News – Lamtumirë Angela Merkel! / Kancelarja largohet me nderime ushtarake
03/12 11:23
Top News – Diplomaci ose luftë! / Blinken paralajmëron Rusinë: Do të keni pasoja
03/12 11:16
Top News – Shtëpia e Bardhë zyrtarisht në festë / Biden ndez dritat e pemës së krishtlindjes
03/12 11:00
Top News – Kulmi i pandemisë në janar / Franca përgatitet, më e keqja nuk ka ardhur ende
03/12 10:44
Top News – ‘Shpëton’ qeveria amerikane / Kongresi shmang mbylljen në momentet e fundit
03/12 10:40
Top News-Biden, strategji e re për pandeminë/Doza përforcuese për të gjithë amerikanët
02/12 23:20
Top Channel/ Bishti i gjetur i dinosaurit mahnit komunitetin shkencor në Kili
02/12 21:52
Top Channel/ Presidenti i Afrikës së Jugut dënon masat e pandemisë si ‘aparteid shëndetësor’
02/12 21:42