Top News – Infektimet në të njëjtat nivele/ 91 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orë
06/05/2021 20:05

Ndonëse shifrat e infektimeve nga covid 19 prej ditësh mbetën të ulëta, janë shënuar edhe tre humbje jete gjatë 24 orëve të funidt. Ministria ë shëndëtsisë bëri të ditur se personat që kanë humbur jetën për shkak të komplikacioneve nga sëmundja janë 2 qytetarë nga Korça, 1 qytetar nga Shkodra, të moshave nga 52-83 vjeç. Tashmë numri I viktimave në 14 muja të pandemisë së koronavirusit në vendin tonë ka shkuar në 2406 persona. Ndërkaq janë shënuar edhe 92 raste të reja me covid 19, si pasojë e 2818 testimeve të kryera ndaj personave të dyshuar. Nga këto 23 raste janë shënuar në Tiranë, 8 në Korçë, 7 në Shkodër, nga 5 raste në Devoll Sarandë dhe Malësi e Madhe, nga 4 raste në Lushnje dhe Mirditë dhe më pak infektime në bashkitë e tjera të vendit. Sa I takon të shtruarve në spitale, numri i pacientëve mbetet thuajse në të njëjta nivele dhe në 2 COVID po trajtohen 111 pacientë, 17 në terapi intensive, nga të cilët 6 të sëmurë janë të intubuar. Ndërkaq edhe këtë të enjte është raportuar një numër i lartë të shëruarish, dhe janë 894 qytetarë që kanë fituar betejën me koronavirusin duke e çuar numrin e të shëruarve në 114,362 që nga fillimi i epidemisë. Që nga fillimi i pandemisë janë evidentuar 131 510 persona të prekur nga virusi.

Top Channel/ “Shqipëria e sigurt për udhëtim në BE”, sot vendoset për Serbinë e Maqedoninë e Veriut
16/06 01:45
Top News – ‘Je me probleme mendore’/ Trajtimi fyes i qytetares në komisariatin nr.2
16/06 01:41
Top News – BE: Shqipëria, ‘e sigurt’ nga Covid/ Bashkë me Serbinë dhe Maqedoninë v. në ‘safe-list’
15/06 22:56
Top News – Makinat në gjendje të mjerë/ Kolaudimi i penalizon, do hiqen nga qarkullimi
15/06 22:39
Top News – Tregtimi i shpendëve në rrugë/ Ministria e bujqësisë u kërkon bashkive t’i ndalojnë
15/06 22:24
Top News – Tjetër operacion i RENEA-s në Vlorë/ Në shenjestër, lojërat e paligjshme të fatit
15/06 22:22
Top News – Protokoll i posaçëm për turizmin/ Masat rekomandohen për të gjitha sipërmarrjet
15/06 22:21
Top Channel/ “Për’puthen”, audicione në Shkodër/ Përzgjidhen konkurrentët për sezonin e ri televiziv
15/06 21:59
Top News – Lehtësohen më tej kufizimet/ Lejohen grumbullimet me 50 persona jashtë
15/06 21:42
Top News – Soreca takon Lulzim Bashën/ U diskutua procesi i intergimit të shqipërisë në be
15/06 21:34
Top News – Ngacmoi seksualisht të bijën/ Dënohet me 3 vite e 4 muaj burg Rudolf Merolli
15/06 21:33
Top Channel/ Parcelat e mbjella përfshihen nga flakët, zjarri në afërsi të pallateve në Shëngjin
15/06 21:27
Top News – Vlora qarku i parë pa infektime/ 1 humbje jete, 8 raste të reja në 24 orët e fundit
15/06 21:25
Top Channel/ “Për’puthen”, audicione Shkodër/ Po përzgjidhen konkurrentët për sezonin e ri televiziv
15/06 20:18
Top News – Cilat janë bashkitë pa kryetarë! Pa marrë vota për drejtim, pritet kushtetuesja
15/06 20:12
Top Channel/ Në shtet paguhesh më shumë! Statistikat e INSTAT, evazioni i dy borderove në privat
15/06 20:02
Top Channel/ Mbetje nga Ishmi bë Patok/ Plastika ka mbuluar të gjithë shtresën e rërës buzë detit
15/06 19:52
Top Channel/ Çapjat, SPAK i akuzon për vrasje, për grup kriminal të organizuar e armëmbajtje pa leje
15/06 19:48
Top News – Kolegji zgjedhor rrëzon PD dhe LSI/ Hapet rruga për çertifikimin e zgjedhjeve
15/06 18:26
Top News – Arrest me burg për ‘Shqiponjat’/ Gjykata e Sarandës vendos për efektivin trafikant
15/06 17:43