Top News – Hoteli në Bruksel shndërron dhomat në restorante private
12/02/2021 17:01

Është një pazëll i erës së covidit për ditën e Shën Valentinit: si të kalosh një darkë të këndshme me të dashurin ose të dashurën, në një vend ku të gjithë restorantet janë mbyllur? Përgjigjen e kanë gjetur një grusht hotelesh në kryeqytetin Belg, që kanë vendosur të shndërrojnë dhomat e zbrazura në dhoma private restoranti, për dy, ku një menu e përzgjedhur posaçërisht, shoqëruar me shampanjë dhe verë, do të shijohet pa dalë jashtë flluskës familjare.“Jemi jashtëzakonisht të kënaqur që jemi këtu sot, tamam si në një restorant”, thotë një franceze 34 vjecare që jeton në Bruksel dhe që po e teston idenë para ditës së Shën Valentinit. “Jemi mbyllur në shtëpi prej muajsh. Jemi përpjekur të sajohemi, duke pretenduar ndonjëherë se po zhvillonim një takim special në shtëpi, por nuk kemi mundur të dalim jashtë, ose të shkojmë në një restorant. Ndaj kjo është një mundësi shumë e mirë që nuk mund ta linim të na humbte”Ajo dhe i dashuri, janë shoqëruar drejt tryezës të dekoruar me qirinj ndërkohë që muzika dëgjohej këndshëm në dhomë. Një kameriere, i merr porosinë, dhe më pas gjithçka shkon shkëlqyeshëm. Nuk bëhet fjalë thjeshtë për shërbimin në dhomë – thotë menaxheri. Paketa 149 euroshe mbulon dhomën për të fjetur në hotel, një dhomë të vecantë për të darkuar, darkën, pa përfshirë pijet, dhe mëngjesin.

Top Channel/ Italia po plaket shpejt, popullsia bie nën 59 mln banorë
05/12 23:06
Top Channel/ Policia greke qëllon adoleshentin, iku pa paguar faturën e karburantit
05/12 22:32
Top Channel/ Safeguard Defenders: Italia ka numrin më të madh të stacioneve policore kineze
05/12 22:22
Top Channel/ Çmim tavan për naftën ruse, BE kërkon të fikë ‘motorin’ e luftës së Kremlinit
05/12 21:46
Top News- Putin shkon në kufi me Ukrainën!/Presidenti në urën e Krimesë me makinën luksoze
05/12 20:42
Top News- Gjermania drejt një superfuqie ushtarake/ Armatoset deri në ‘dhëmbë’ me avionët f-35!
05/12 20:15
Top Channel/ Rusia sulm masiv me raketa në Ukrainë, vendi në errësirë. Putin zbarkon në Krime
05/12 19:36
Top Channel/ OKB kritikon Braverman: Qasja për azil nuk mund të kushtëzohet nga kombësia
05/12 19:33
Top News – Banda shqiptare që vepronte në Spanjë / Ndërhyn Policia, 5 të arrestuar për trafik droge
05/12 19:32
Top News- Rusia ‘pushton’ samitin e Tiranës/Hijet e luftës në BE dhe frika për Ballkanin
05/12 19:31
Top Channel/ Kroacia në ‘këmbë’, alarm për bombë në disa vende
05/12 18:38
Top News- Fundi i luftës me ikjen e Putin/ Paralajmërimi i ruses që fitoi Nobelin e Paqes
05/12 17:38
Top News-Ndryshimi drastik i të dashurës së Putin/Alina, e apasionuar pas operacionet plastike
05/12 17:35
Top News-Balenciaga nuk ‘merr mend’/Shtëpia e modës kërkon 25 milionë dëmshpërblim
05/12 17:34
Top News – Italia sulmohet nga hakerat… / Vendi në alarm, sulme ruse mbi institucionet
05/12 15:36
Top News – Erdogan ‘merr frymë lirisht’ / Inflacioni bie për herë të parë në më shumë se një vit
05/12 15:30
Top News – Volodimir Zelenski, ‘njeriu i vitit’ / Financial Times: Një Churchill i kohëve moderne
05/12 15:26
Top Channel/ Gjermania “në alarm”: Deri në 2070 -tën, do të ketë “vetëm” pleq!
05/12 15:24
Top News – 130 predha si kërcënim për Seulin / Koreja e Veriut paralajmëron SHBA dhe Korenë e Jugut
05/12 15:21
Top News – Rikthehet hija e Luftës së Ftohtë! Scholz: Të mos lejojmë ndarjen e re të botës në blloqe
05/12 15:11