Top News/ Hetimet për korrupsion mbi RFEF. UEFA e FIFA i kërkojnë sqarime të detajuara
28/03/2024 14:54

Hetimet për korrupsion që po kryen në Federatën spanjolle të Futbollit, RFEF kanë të tërhequr vëmendjen e FIFA dhe UEFA. Dy otrganizmat më të lartë të futbollit i kanë dërguar një letër Federatëds ku i kërkojnë të japin sqarime për këto hetime të drejtësisë në vendin iberik që kanë të bëjnë me transferimin e Superkupës së Spanjës në Arabinë Saudite dhe ristrukturimit të stadiumit Cartuja në Sevilla gjatë mandatit të ish presidentit Luis Rubiales. Lajmi publikohet nga e përditshmja AS sipas së cilës, letra është nënshkruar nga sekretarët e Përgjithshëm të FIFA dhe UEFA, mattias Grafsrom dhe Theodore Theodoridis dhe iu është drejtuar direkt presidentit aktual të Federatës Spanjolle pedro Roche, duke kërkuar informacione për motoivet e hetimeve dhe specifikimin e emrave të përfshirë në to

Top News/ Pas lirimit me kusht nga gjykata. Dani Alves kërkon të rindërtojë jetën e tij
18/05 15:49
Top News/ Mundja Tradicionale në Gollobordë. Mbahet edicioni i 11,Mjeshtri-Në 2025 do jetë ballkanik
18/05 13:26
Top Channel/ Kupa e Gollobordës/ Zhvillohet kampionati i 11-të i mundjes në Ostren
18/05 12:32
Top News/ Ligat Evropiane jashtë kufijve! FIFA gati të ndezë ‘dritën jeshile’ për projektin
15/05 16:54
Top News/ Khabib, telashe me drejtësinë ruse. Ish-kampioni i UFC hetohet për mospagim taksash
15/05 16:15
Top Channel/ Luhet finalja Kukësi-Egnatia/ Rrogozhinasit favoritë, Verilindorët duan mrekullinë
14/05 20:07
Top News/ Tragjedi në boks. Ndërron jetë Lawal, anulohet ndeshja e Amarildo Bakajt
13/05 14:59
Skënderbeu mposht Vllazninë, tifozët shkodranë duartrokasin kundërshtarin për 5 minuta
11/05 19:29
Top News/ Kontrata në shami e Messit. Del në ankand, shpresohet te shitet 300 mijë paundë
09/05 22:06
Top News/ Kurorëzohet AF Elbasani. Si kampion i Kategorisë së parë, ngjitet në superiore
09/05 22:03
Top Channel/ Elbasani rikthehet pas 10 vitesh në elitën e futbollit
09/05 21:58
Top News/ Kampione në basketboll për femra. Kryebashkiaku Erion Veliaj prej skuadrën e Tiranës
08/05 18:42
Top News/FSHF pret panelin e ‘UEFA Grassroots’/ Duka-Futbolli i bazës të jetë prioritet i federatave
07/05 20:11
Top News/ Shuhet Cesar Luis Menotti. Fitoi titullin botëror me Argjentinën në vitin 1978
06/05 13:22
Top News/ Pas 115 ndeshjeve të luajtura. Miralem Pjanic i thotë lamtumirë kombëtares së Bosnjes
04/05 22:19
Top Channel/ Portieri i njohur Gjermanisë, sot vuan për bukën e gojës: Kam vetëm 2 euro në bankë
03/05 19:44
Top Channel/ Tapë në timon, mbrojtësi i Juves shtang policinë. Gjatë kontrollit rezultoi se…
03/05 18:12
Top News/ Hije dyshimi mbi Chelsea. Mbi shitjen e 2 hoteleve, ka thyer normat financiare!
02/05 20:15
Top News/ Një arbitër anglez për Superioren. Anthony Taylor do gjykojë sfidën e titullit kampion
02/05 19:22
Top News/ Afron Evropiani i Gjermanisë. UEFA nxjerr në shitje sasinë e fundit të biletave
01/05 18:23