Top News – Heshtje zgjedhore në Kosovë / Të dielën, të gjithë drejt kutive të votimit
16/10/2021 13:40

E premtja ishte dita e fundit e fushatës para zgjedhjeve për pushtetin komunal të së dieles në Kosovë. Autoritetet kanë bërë edhe përgatitjet e fundit për të siguruar një proces të qetë dhe demokratik. Kryetari i Komisionit Qendror Zgjedhor, Kreshnik Radoniqi, tha se janë kryer të gjitha veprimet që garantojnë mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të së dielës, i cili do të mbikqyret nga rreth 25 mijë vëzhgues të akredituar. Në anën tjetër, 80 prokurorë janë angazhuar për të siguruar veprimet ligjore ndaj përpjekjeve të mundshme për keqpërdorim të votës në 38 komuna të Kosovës. Dhe mbi 3 mijë e 350 zyrtarë policorë do të jenë në detyrë të dielen për të siguruar këtë proces zgjedhor. Nga numri i përgjithshëm i vëzhguesve të zgjedhjeve, 177 janë pjesë e organizatave ndërkombëtare ndërsa 39 vijnë nga përfaqësitë diplomatike në Kosovë.

Top News- Padia kundër Serbisë për krime lufte/Plani i Kosovës për ta dërguar dosjen në Hagë
08/12 16:37
Top Channel/ Kurti kërkoi liberalizimin e vizave, Borrell: Krijoni asociacionet
07/12 19:16
Top News-‘I shërbej Kosovës, jo Serbisë!’/Pse u përplasen hapur Kurti dhe Borrell në Bruksel
07/12 18:12
Top News- Arrihet pakti për negociatat!/‘Pas një jave pritet nisja e bisedimeve me BE’
07/12 17:41
Top News- Kurti, mesazhi që mori nga Borrel/ BE, detyrim heqjen e vizave me Kosovën
07/12 16:56
Top News- Kisha ortodokse serbe nuk ekziston/Eurodeputetja dhe peshkopi ‘çmendin’ Beogradin
07/12 16:34
Top News-Vrasja e nënës, lajmi për fëmijët!/Si u njoftuan të miturit, daja merr kujdestarinë
07/12 16:23
Top News-37 vjeçari që hiqej si ‘hoxhë’/Do ti hiqte magjinë, përdhunon 11 vjeçaren
07/12 16:08
Top News-Vrasja e nënës, lajmi për fëmijët!/Si u njoftuan të miturit, daja merr kujdestarinë
07/12 11:35
Top News – Boksieri, vrasje me pagesë në Greqi/ Për atentatin, porosia mbërriti nga Holanda
07/12 11:23
Top News-Kontratat e vdekjes dhe shqiptarët!/Atentatet po vrasin avokatë, biznesmenë e boksierë
07/12 11:04
Top Channel/ Zaev edhe më “i fortë”, firmoset marrëveshja me 9 pika mes kryeministrit dhe Gashit
07/12 02:26
Top News- Situatë dramatike në Greqi / Më shumë viktima nga Covid 19 sesa Italia
06/12 21:38
Top News – BE e dorëzuar me Kurti-Vuçiç / ‘ Ngërç’ i ri mes dialogut Beograd-Prishtinë
06/12 18:34
Top News-Tradhëti, xhelozi apo hakmarrje?!/Shqiptari vret gruan në Greqi, ja detajet
06/12 18:25
Top News- Mali i Zi, së shpejti në BE…!/A do të jetë i pari i anëtarësuar në rajon
06/12 18:00
Top News- Pas akuzave se paguhet për lobim/Serbia mbledh Grenellin dhe 14 senatorë në Washington
06/12 17:51
Top News- I dërguari special i Biden/Në Shkup për hapjen e negociatave brenda 2021
06/12 16:54
Top News – Kurti përballë Vuçiçit / Takimi i radhës, javën e dytë të dhjetorit
06/12 12:25
Top Channel/ Shqiptari vret gruan në Greqi/ Bëhet viktima e 15 grua këtë vit në vendin fqinj
06/12 12:03