Top News – Gjermania raporton mbi 33 mijë raste të reja
18/12/2020 14:38

Gjermania gjatë 24 orëve të fundit ka raportuar 33.777 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), shifër më e lartë një ditore që nga shpërthimi i pandemisë. Sipas të dhënave nga Instituti Robert Koch (RKI), deri më tani rreth 1,43 milionë njerëz janë infektuar me virusin në mbarë Gjermaninë. COVID-19 brenda ditës së fundit po ashtu mori 813 jetë të tjera njerëzish, duke e çuar në 24.938 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi. Rastet e sotme ditore në Gjermani janë shifra më e lartë ditore e regjistruar në Evropën Perëndimore. Përderisa Gjermania regjistroi shifrat e saj më të larta deri më tani, nga e mërkura vendi hyri në një bllokim më të rreptë duke mbyllur dyqanet jo-thelbësore, shkollat dhe ofruesit e kujdesit ditor. Po ashtu edhe restorantet dhe kafenetë punojnë vetëm me shërbime me porosi, të paktën deri në janar. Grumbullimet shoqërore private janë të kufizuar në maksimum pesë persona nga dy familje. Gjermania renditet vendi i pestë më i prekur nga COVID-19 në Evropë, pas Francës, Spanjës, Britanisë së Madhe dhe Italisë.

Top News- Erdogan paralajmëron një tjetër Çernobil/Turqia e shqetësuar për centralin e Zaporizhzhias
18/08 22:35
Top News- SHBA mbështet Kosovën, Kina Serbinë!/Takimi Kurti- Vuçiç përplas Pekinin dhe Uashingtonin
18/08 20:10
Top News – Stuhi dhe tornado në Itali!/Dy viktima, moti i keq shemb çatitë dhe pemët
18/08 18:17
Top News – Nga aty mund të godasë të gjithë Europën!/Putin çon avionë me raketa në Kaliningrad
18/08 16:53
Top Channel/ Raporti për zjarret, 700 mijë ha sipërfaqe pyjore të djegura në Evropë
18/08 15:44
Top Channel/ Përmbytet Londra, stuhitë e shiut godasin kryeqytetin
18/08 15:29
Top News – Të rinjtë në Japoni janë ‘esëll’ / Qeveria i shtyn të pinë më shumë alkool
18/08 15:00
Top News-Kryeministrja ‘tërbohet’ në party/Del videoja plasin polemikat, Marin: Asgjë për të fshehur
18/08 14:57
Top News – Shiu vjen papritur, përmbytje vdekjeprurëse / Viktima dhe të zhdukur në Kinë
18/08 14:06
Top News – Jemi gati 24 orë në ditë! / Tajvani tregon ‘muskulin’, nuk kemi frikë nga Kina!
18/08 13:28
Top News – 100 miliardë dollarë për Rusinë / Eksportet e energjisë mbushin arkat, po sanksionet…?
18/08 13:15
Top News – Trageti bllokohet në rërë… / Ndalet trafiku në lumin Rin, thatësira ka ulur nivelin
18/08 13:08
Top News – Ukraina po përgatitet për më të keqen / Situata në impiantin bërthamor është kritike
18/08 13:06
Top News – NATO ‘përvesh mëngët’ / Grupi i betejës në Bullgari, stërvitja më e madhe
18/08 13:04
Top News-Stuhi dhe përmbytje, breshër dhe rrufe/Anglia në alarm për fundjavën, më e keqja do të vijë
18/08 13:01
Top Channel/ Shpërthim në xhami/ Kabul, humbin jetën dhjetëra besimtarë
18/08 12:23
Top Channel/ Kinë: 16 të vdekur dhe 36 të zhdukur nga përmbytjet
18/08 12:10
Top Channel/ Hetimet për vdekjen e fëmijëve/ Mbetjet u gjetën në valixhe në Zelandën e Re
18/08 12:09
Top Channel/ Viktima nga zjarret/ Në Algjeri vdesin 26 persona
18/08 12:09
Top Channel/ Frikë në hapësirë/ Shëtitja e kozmonautëve rusë ndërpritet nga problemi me kostumet
18/08 12:08