Top News – Gazetari gjeti kodin/ Hyn në takimin sekret të BE-së
21/11/2020 18:54

Nje gazetar holandez arriti të hyjë ne një videoconference sekrete te ministrave të brendshme të bashkimit europian, pasi kishte mundur të siguronte kodin e takimit virtual. Daniel Verlaan i RTL Nieuës iu bashkua conferences pasi ministri holandez I mbrojtjes postoi aksidentalisht në profiling e tij në Twitter disa detaje të mënyrës për të hyrë në konferencë. Gazetarit nuk I shpëtoi ky moment. Pesë nga gjashtë shifrat e kodit kishin qenë të dukshme në foto dhe pas disa përpjekjesh, ai kuptoi se cila ishte tjetra. Verlaan hyri në takimin online duke buzeqeshur e duke rregulluar flokët. Më pas I përshendeti të pranishmit me dorë, ndërsa shefi I Politikës së Jashtme të bllokut Josep Borrell, e vuri në dijeni se po hynte pa leje në një takim sekret dhe për këtë, mund të arrestohej. Edhe vetë Borelli megjithatë nuk u përmbajt dot dhe nisi të buzëqeshte. “ Bën mirë të dalësh përpara se të vijë policia”, I tha ai. “Po, po. Më vjen keq. Unë jam gazetar nga Holanda. Më vjen keq që ju pengova në konferencën tuaj”, ia ktheu gazetari.

Top News – Vaksina e Oksfordit/ Suksesi u arrit falë një gabimi
24/11 12:11
Top News – Ujgurët e Kinës/ Papa: Janë persekutuar!
24/11 11:46
Top News – Apokalips për Krishtlindje/ Frika që nis nga Amazon
24/11 11:45
Top News – Mustafa në Hagë, refuzohet lirimi me kusht
24/11 11:23
Top News – Trump jep dritë jeshile, merr ok-in tranzicioni qeveritar
24/11 09:59
Zyrtari grek: Jemi në luftë/ Bëhet gati spitali fushor në Selanik nëse situata përkeqësohet
24/11 03:41
Top News – Blinken, sekretar shteti/ Biden fillon emerimet, kthen Kerry
23/11 23:23
Top News – American music awards/ Shkëlqen sërish Jennifer Lopez
23/11 23:20
Top News – Italia nuk qetësohet/ 630 viktima, 22 930 të infektuar
23/11 23:19
Top News – Kujdes lirinë e shtypit/ Brukseli paralajmeron Francën
23/11 18:45
Top News – Armiku i armikut tim../ Netaniahu në Arabine Saudite
23/11 18:45
Top News -Arrestohet “Skënderbeu” i drogës/Itali, siciliani identifikohej me emrin e heroit shqiptar
23/11 15:35
Top News – Punonjësit me Covid-19/ Plas kaosi në aeroportin e Shanghai-t
23/11 14:58
Top News – SHBA, miratohet urgjent ilaçi i ri/ “Mrekulli” me antitrupa
23/11 12:25
Top News – SHBA, vdekjet nga Covid-i/ Qindra trupa në kamionë frigoriferikë
23/11 12:24
Top News – Festa në mes të pandemisë/ Anglia lejon takimet familjare
23/11 12:12
Top News – Sekretari i ri i shtetit/SHBA, diplomati që do `zhbëjë` Trump
23/11 12:01
Top News – OBSH jep alarmin: Prisni valën e tretë të Covid-19!
23/11 11:38
Top News – Në samitin e G20-ës/ Merkel ngre shqetësime për vaksinën
23/11 11:28
Top News – Del më në fund rezultati/ Vaksina e Oksfordit, mbrojtje 70%
23/11 11:27