Top News – Frikë për Papën në Qipro / Arrestohet burri me thikë. Policia: Nuk kishte lidhje
03/12/2021 14:18

Policia në qipro arrestoi një burrë me thikë gjatë kontrolleve të sigurisë në një stadium të hapur ku papa francesku po mbante një meshë të premten, por autoritetet thanë se incidenti dukej se nuk kishte lidhje me praninë e atit të shenjtë në ishull. Dy burime sigurie thanë se thika ishte gjetur gjatë një kontrolli sigurie për mijëra personat që kërkonin të hynin në stadium mëngjesin e të premtes. Autoritetet morën masa strikte dhe ata që donin të ndiqnin meshën duhej të paraqiteshin në stadium orë më herët. “Pas një hetimi, duket se incidenti nuk ka lidhje me vizitën e papës pasi personi nuk kishte qëllim të bënte asgjë”, tha një burim ndërsa një zyrtar i dytë nënvizoi se thika, mendohet se ishte për përdorim personal. Më herët një zyrtar policie tha se burri që u ndalua ishte një 43 vjecar me origjinë të huaj. Papa Francesku ëhstë në një vizitë tre ditore në Qipro dhe gjatë meshës së të premtes bëri apel për shërimin e ishullit të ndarë.

Top Channel/ Rusia publikon imazhet e lëshimit të raketës balistike Kalibr nga deti i Japonisë
20/01 23:02
Top Channel/ 29 viktima nga shtypja prej panikut gjatë lutjes kristiane në Liberi
20/01 23:02
Top Channel/ CIA: Shumica e rasteve të Sindromës së Havanës nuk janë shkaktuar nga fuqi të huaja
20/01 23:01
Top Channel/ Luftanijet ruse e kineze mbërrijnë në Iran për manovra të përbashkëta detare
20/01 23:00
Top News-Shqiptari merret peng në mes të Francës/Ja detajet e ngjarjes, 4 persona të implikuar
20/01 22:39
Top News-U vra dhe u muros në një pus në Itali/Dëshmia e të penduarit për vrasjen e Astrit Lamaj
20/01 21:25
Top News-I pari vend në BE për vaksinim të detyruar/Ja vendimi ekstrem për të parandaluar pandeminë
20/01 21:18
Top News- Ushtria ruse mes dëborës/Satelitët zbulojnë çpo ndodh në kufijtë e Ukrainës
20/01 20:58
Top News- BE kërcënon Rusinë me sanksione /Von Der Leyen premton mbrojtjen e Ukrainës nga pushtimi
20/01 19:15
Top News- Deputetë në shërbimin sekret rus/Kush janë zyrtarët, SHBA vendos sanksione
20/01 19:01
Top Channel/ Rezistenca nga ilaçet po rritet, miliona vdekje nëpër botë!
20/01 18:29
Top News- Biden, pas një viti në detyrë/Çfarë arriti dhe ku dështoi presidenti amerikan
20/01 18:08
Top News – Berlusconi, 67 mijë euro shqiptares/ Skandali del në media, si u zbulua transferta
20/01 17:57
Top Channel/Del videoja e sulmit amerikan me dronë: U vranë 10 civilë, publikohet filmimi dramatik
20/01 17:10
Top Channel/ “Serbia do dërgojë trupat në Kosovë”, gjenerali serb paralajmëron ndërhyrje në veri!
20/01 17:00
Top News- Rusia sjell trupat në Mesdhe…!/Putin provokon me stërvitje të mëdha ushtarake
20/01 16:32
Top Channel/ “Mbuloi katër raste abuzimesh me të mitur”, skandali përfshin ish Papën Benedikt
20/01 16:11
Top Channel/ Shkrijnë akujt mes Sofjes e Shkupit? Hidhet hapi i parë drejt kompromisit
20/01 16:11
Top Channel/ Anglia heq masat anti covid/ Maskat, certifikatat e vaksinimit s’janë më të detyrueshme
20/01 15:45
Top News-Mijëra kilometra me çantë kokaine/Dy shqiptarë dhe 3 britanikë, 40 vjet në burg
20/01 15:40