Top News – Frikë në Berlin, makina përplaset me rrethimin e zyrës së Merkelit
25/11/2020 13:45

Një makinë është përplasur me rrethimin e jashtëm të zyrës së kancelares gjermane, Angela Merkel, duke ngjallur menjëherë shqetësim. Pamje të postuara në mediat sociale e tregojnë makinën të ndaluar tashmë, ndërsa në derën anësore të saj është shkruar me të bardhë: “Ju vrasës të mallkuar fëmijësh dhe të moshuarish!” Policia e Berlinit shkroi në Twitter se “kolegët tanë janë në vendngjarje së bashku me policinë federale. Jemi në procesin e sqarimit të situatës. Personi që ishte në timon, tashmë ndodhet nën mbikëqyrjen e forcave të rendit”. Makina e tipit Volkswagen Sedan ka targa të zonës së Lippe-s, në rajonin verior Vestfali. Si automjeti, ashtu edhe rrethimi i metaltë kanë pësuar vetëm dëme të vogla nga përplasja. Ngjarja ndodhi në kohën kur po zhvillohej një video-konferencë mes kancelares Merkel dhe krerëve të landeve mbi masat e marra kundër pandemisë së koronavirusit.

Top News – Arrestohet pranë kongresit/ SHBA, kishte akreditim të rremë dhe armatime
17/01 19:02
Top News- Edhe hajdutët kanë zemër…/ I vjedhin makinën invalides por pendohen…
17/01 18:51
Top News – Nuk ndalet koronavirusi/ Austria zgjat izolimin deri me 7 shkurt
17/01 18:51
Top News – 273 milionë dollarë në plehra/ Hodhi gabimisht hard diskun me 7500 Bitcoins
17/01 18:51
Top News – Shpërthen vullkani/ Indonezi, dhjetëra fshatra mbulohen nga hiri
17/01 18:51
Top News – Dita ndërkombetare e Picës/ Ushqimi më i njohur dhe idashur në botë
17/01 16:52
Top News – Ditën e parë në shtëpinë e bardhë/ Biden kthen Amerikën në marrëveshjen e Parisit
17/01 15:08
Top News – Drejt SHBA-së të Bidenit/ 4500 emigrantë nga Hondurasi arrijnë në Guatemala
17/01 15:07
Top News – ‘Megaraketa’ e NASA-s/ Përfundon para kohe testi i rëndësishëm
17/01 13:41
Top News – Inaugurimi i Biden/ 50 shtetet amerikane në gadishmëri për dhunë
17/01 13:32
Top News – I pari me Joe Biden president/ Londra organizon samitin e G7-ës në qershor
17/01 12:53
Top News – Alpinistët nepaleze/ Bëjnë histori duke ngjitur në dimër majën k2
17/01 12:52
Top News – Nën ‘magjinë’ e dimrit/ Bora mbulon kryeqytetet evropiane
17/01 12:52
Top News – Gati për zgjedhjet e 14 shkurtit/ Kosovë, ja surprizat e listave të partive politike
17/01 12:52
Top News – Vaksina kineze në Serbi/ Mbërrin avioni me një milionë doza
16/01 17:33
Top News – Emigracioni në SHBA/ Presidenti i ri angazhohet për ndryshime
16/01 16:07
India ‘përvesh mëngët’/ Nis programi më i madh në botë i vaksinimit
16/01 16:07
Top News – Pfizer vonon vaksinat/ Zemërohen vendet e bashkimit Evropian
16/01 16:07
Top News – Platforma e re e mesazheve/ Rriten përdoruesit, Signal në vështirësi
16/01 13:07
Top News – Varianti Britanik i covid/ Dominues në SHBA deri në muajin mars
16/01 13:06