Top News – Festa në mes të pandemisë/ Anglia lejon takimet familjare
23/11/2020 12:12

Familjet mund t’i kremtojnë festat e fundvitit së bashku në Britaninë e Madhe, pas arritjes së një marrëveshjeje sipas të cilës do të lejohen grumbullime të mbledhura mes të afërmish. Mediat britanike citojnë për këtë pohim të tyre burime qeveritare. Ato thonë se kryeministri Boris Johson pritet t’i bëjë publike shumë shpejt planet për rregullat që do të ndiqen gjatë periudhës festive, e që duket kanë shkaktuar debate mes ekspertëve shëndetësore, disa nga të cilët druhen se kjo lëvizje mund të çojë në rritjen e numrit të infektimeve. Nuk dihet ndërkohë se sa familje do të lejohet të mblidhen bashkë për kremtime dhe për sa ditë do të lehtësohen masat kufizuese. Mendohet se për çdo rast se në Angli, Skoci, Wales dhe Irlandën e Veriut, lëshimet do të jenë për shumë pak ditë, teksa autoritetet paralajmërojnë se pavarësisht përpjekjeve të autoriteteve, këto Krishtlindje sërish nuk do të jenë “normale”.

Top News – Rusia, përplasje me Holandën/ Moska dëbon dy diplomatë Holandezë
18/01 17:35
Top News – Tragjike, fëmija 2 vjeç bie nga dritarja/ I vëllai vdiq në 2017 në të njëjtën mënyrë
18/01 13:13
Top News – Shkopinj gome e gaz lotsjellës, rrihen pa mëshirë emigrantët e nisur drejt SHBA-së
18/01 12:58
Top News – “Ndragheta”/ U mbështet nga klani mafioz, përfundon në pranga kryebashkiaku në Itali
18/01 12:31
Top News – SHBA/ Fortifikimi nuk ndalon protestat, tubues të armatosur përpara zyrave qeveritare
18/01 11:53
Top News – Lironi menjëherë Navalnin!/ BE dhe SHBA paralajmerojnë Rusinë
18/01 11:48
Top News – Mjekja shqiptare ne Gjermani/ Humb jetën tragjikisht në moshë fare të re
18/01 11:09
Top News – Gruaja filmohet në kamera, i hodhi bashkëshortit helm në kafe
18/01 10:43
Top News – Koreja e Veriut, protestë përmes bukurisë/ Si e sfidojnë vajzat e reja regjimin
18/01 10:35
Top News – Arrestohet pranë kongresit/ SHBA, kishte akreditim të rremë dhe armatime
17/01 19:02
Top News- Edhe hajdutët kanë zemër…/ I vjedhin makinën invalides por pendohen…
17/01 18:51
Top News – Nuk ndalet koronavirusi/ Austria zgjat izolimin deri me 7 shkurt
17/01 18:51
Top News – 273 milionë dollarë në plehra/ Hodhi gabimisht hard diskun me 7500 Bitcoins
17/01 18:51
Top News – Shpërthen vullkani/ Indonezi, dhjetëra fshatra mbulohen nga hiri
17/01 18:51
Top News – Dita ndërkombetare e Picës/ Ushqimi më i njohur dhe idashur në botë
17/01 16:52
Top News – Ditën e parë në shtëpinë e bardhë/ Biden kthen Amerikën në marrëveshjen e Parisit
17/01 15:08
Top News – Drejt SHBA-së të Bidenit/ 4500 emigrantë nga Hondurasi arrijnë në Guatemala
17/01 15:07
Top News – ‘Megaraketa’ e NASA-s/ Përfundon para kohe testi i rëndësishëm
17/01 13:41
Top News – Inaugurimi i Biden/ 50 shtetet amerikane në gadishmëri për dhunë
17/01 13:32
Top News – I pari me Joe Biden president/ Londra organizon samitin e G7-ës në qershor
17/01 12:53