Top News -Fatmir Keqi, Shqiptarët, Islami dhe Demokracia Amerikane /ARS ES ACADEMIC PUBLISHING, 2021
07/10/2021 20:03

Libri i ri i Fatmir Keqit Shqiptarët, islami dhe demokracia amerikane ‘Shqiptarët, Islami dhe Demokracia amerikane’ është libri më i fundit i dalë në treg nga autori Fatmir Keqi, i sjellë nga Ars et Academic Publishing. “Promovimi i një libri, është përmbyllja e rrugëtimit të një ideje, i shumë përpjekjeve dhe e një pune të gjatë e aspak të lehtë. Vetëm pasioni për dijen dhe dëshira për të dhënë kontributin vetijak për kulturën dhe shoqërinë, e kthejnë këtë rrugëtim jo të lehtë në sukses”, thotë vetë autori. Libri shtjellon një temë të rëndësishme për të cilën flitet shumë por është shkruar pak në shqipëri. Dhe kur kjo ndodh – thotë autori- përpjekja merr një përmasë më përmbajtësore dhe kthehet në një nevojë. Autori ka zgjedhur të trajtojë marrëdhëniet shqiptaro-amerikane duke sjellë kështu një punim të vecantë dhe origjinal. Idete, te dhenat, argument dhe faktet eshte e pamundur te permblidhen ne pak fjale, por një nga vecorite e qasjes dhe kendveshtrimit origjinal te autorit eshte fakti qe realiteti shihet me shume objektivitet dhe kerkohet me shume te kuptohet, shpjegohet e pasqyrohet dhe jo te fshihet, tjetersohet e te retushohet. Fatmir Keqi, shtjellon në libër idenë dhe shpjegimin logjik e objektiv, të mbështetur në fakte, se marrëdhëniet e mira mes popujve shqiptarë dhe amerikanë nuk jane pasoje e mosnjohjes, nuk jane pasoje e moskuptimit por perkundrazi, pasojë e njohjes dhe e kuptimit te ndersjellte.

“Beso” – Urimi i Fundvitit nga Top Media, Dhjetor 2022
24/12 20:01
Top Channel/ Kryeqyteti i Rinisë: Nga janari, në Tiranë janë zhvilluar 550 aktivitete
24/07 13:02
Top News – ‘Black Friday’ po vjen / Përfito produkte me super oferta
24/11 17:09
Top News – Vajza e Ilir Shaqirit ka ditëlindjen / Urimi i veçantë nga shtëpia e Big Brother Vip
16/10 13:25
Top News- ‘Kam ndjenja për këtë konkurrent’/Tole zgjedh mes Albit dhe Melikut në ‘Përputhen’
13/10 20:36
Top News – Dyndje njerëzish në pikat e DIGITALB / BBV ‘Mbërthen’ shqiptarët para ekranit
12/10 17:01
Top News- Kundër rritjes së çmimeve / Qytetarët një orë protestë para Kryeministrisë
11/10 21:47
Top News- Kundër rritjes së çmimeve / Qytetarët-Të taksohen oligarkët
11/10 19:44
Top News-Protestë për çmimet / Qytetarët-Nuk përballojmë dot kujdesin shëndetësor
11/10 19:37
Top News -Fatmir Keqi, Shqiptarët, Islami dhe Demokracia Amerikane /ARS ES ACADEMIC PUBLISHING, 2021
07/10 20:03
Historia e pazakontë e shqiptarit, gjen ujkun të plagosur dhe e ndihmon të shërohet
18/11 14:03
Gérard Depardieu në Gjirokastër! Ç’e solli aktorin e njohur francez në Shqipëri
24/10 14:19
Ulen sërish temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot
23/10 09:01
Atalanta-Manchester City; tifozët italianë “notojnë” drejt sfidës së madhe
22/10 14:22
Keisi “Das supertalent”/ Akrobatja e vogël emigroi 6 muaj më parë në Gjermani
17/10 22:27
Racizmi në fokus, Bernardo Silva nën hetim për… një foto
02/10 22:25
Bombat tymuese në ndeshje, ishin vendosur në tribunën përballë tifozëve të Partizanit
02/10 22:04
Louis Vuitton mbyll javën pariziene të modës
02/10 20:21
Pemët në Evropë, 400 rrezikohen nga zhdukja
28/09 11:11
Flora Nikolla : Pas gjurmëve të shqiptarëve të shquar nëpër botë…
23/09 11:59