Top Channel/ Kryeqyteti i Rinisë: Nga janari, në Tiranë janë zhvilluar 550 aktivitete
24/07/2022 13:02

Përgjatë vitit 2022 Tirana mban titullin si Kryeqyteti Europian i Rinisë dhe që prej muajit janar janë zhvilluar mbi 550 aktivitete që kanë në fokus fuqizimin dhe nxitjen e pjesëmarrjes së të rinjve në fusha të ndryshme. “Është përtej aktiviteteve sepse ka shume përfitime, është njohja, network, punësimi. Mbi 550 aktivitete nga janari e deri më sot. Si tagër kemi mbi 1000 aktivitete, jam e sigurt se ky numër do tejkalohet. Kemi 8 objektiva kryesore ku përfshihen të gjitha fushat. Të rinjtë krijojnë ekonomi dhe inovacion, ka shume projekte. Kultura merr pjesën më të madhe të aktiviteteve. Janë hapësirat rinore, sportive dhe te shëndetit mendor. Ka shume aktivite që përdorin mesazhe te ndryshme”, thotë Aspasjana Kongo, Koordinatore e Përgjithshme, Tirana EYC 2022.

“Beso” – Urimi i Fundvitit nga Top Media, Dhjetor 2022
24/12 20:01
Top Channel/ Kryeqyteti i Rinisë: Nga janari, në Tiranë janë zhvilluar 550 aktivitete
24/07 13:02
Top News – ‘Black Friday’ po vjen / Përfito produkte me super oferta
24/11 17:09
Top News – Vajza e Ilir Shaqirit ka ditëlindjen / Urimi i veçantë nga shtëpia e Big Brother Vip
16/10 13:25
Top News- ‘Kam ndjenja për këtë konkurrent’/Tole zgjedh mes Albit dhe Melikut në ‘Përputhen’
13/10 20:36
Top News – Dyndje njerëzish në pikat e DIGITALB / BBV ‘Mbërthen’ shqiptarët para ekranit
12/10 17:01
Top News- Kundër rritjes së çmimeve / Qytetarët një orë protestë para Kryeministrisë
11/10 21:47
Top News- Kundër rritjes së çmimeve / Qytetarët-Të taksohen oligarkët
11/10 19:44
Top News-Protestë për çmimet / Qytetarët-Nuk përballojmë dot kujdesin shëndetësor
11/10 19:37
Top News -Fatmir Keqi, Shqiptarët, Islami dhe Demokracia Amerikane /ARS ES ACADEMIC PUBLISHING, 2021
07/10 20:03
Historia e pazakontë e shqiptarit, gjen ujkun të plagosur dhe e ndihmon të shërohet
18/11 14:03
Gérard Depardieu në Gjirokastër! Ç’e solli aktorin e njohur francez në Shqipëri
24/10 14:19
Ulen sërish temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot
23/10 09:01
Atalanta-Manchester City; tifozët italianë “notojnë” drejt sfidës së madhe
22/10 14:22
Keisi “Das supertalent”/ Akrobatja e vogël emigroi 6 muaj më parë në Gjermani
17/10 22:27
Racizmi në fokus, Bernardo Silva nën hetim për… një foto
02/10 22:25
Bombat tymuese në ndeshje, ishin vendosur në tribunën përballë tifozëve të Partizanit
02/10 22:04
Louis Vuitton mbyll javën pariziene të modës
02/10 20:21
Pemët në Evropë, 400 rrezikohen nga zhdukja
28/09 11:11
Flora Nikolla : Pas gjurmëve të shqiptarëve të shquar nëpër botë…
23/09 11:59