Top News- Dita e fundit e fushatës/Kosova dhe Maqedonia mbajnë zgjedhjet lokale
15/10/2021 18:38

Pas paktit ushtarak me Francën, Greqia duket se ka bindur SHBA-në të zgjerojë prezencën ushtarake në vendin fqinj, duke i dërguar kështu një sinjal të heshtur Turqisë pas tensioneve të larta. Greqia dhe Shtetet e Bashkuara nënshkruan një marrëveshje në Uashington, e cila është rinovuar çdo vit që nga viti 1990, për shtimin e pranisë së trupave amerikane në disa bazë, përfshirë edhe Aleksandroupolis, një port pranë kufirit turk.

Top News-Tre të vrarë me armë në Kosovë/Dy nxënës dhe shoferi i autobusit të shkollës
26/11 21:15
Top News-Kosova i kërkon Shqipërisë ta mbrojë/Kurti dhe Osmani alarm se Serbia po rrezikon Ballkanin
25/11 20:16
Top Channel/ Mjekët kosovarë në grevë, nuk ofruan sot asnjë shërbim, kërkojnë rritje pagash
25/11 12:27
Top Channel/ Nis vaksinimi anti-Covid në shkolla, nxënësit në radhë për tu vaksinuar
24/11 14:08
Top Channel/ Ulen flamujt në gjysmështizë në Kosovë për aksidentin tragjik
24/11 13:06
Top Channel/ Kosovë, vaksinë në shkollë/ Nis sot në gjimnazet e Prishtinës
24/11 12:51
Top Channel/Aksidenti në Bullgari,Kurti:Udhëtimi duhej të përmbyllej me gëzim, u ndërpre tragjikisht
24/11 12:12
Top Channel/ Vaksinën në bankat e shkollës. Nis sot në gjimnazet e Kosovës
24/11 11:16
Top Channel/ Aksidenti në Bullgari, liderët në Kosovë i shprehin ngushëllimet familjeve të viktimave
24/11 02:52
Top Channel/ U mbyll fabrika, punëtorët e Ferronikel-it protestojnë para qeverisë në Prishtinë
24/11 02:50
Top Channel/ Ngrohja me energji në Kosovë/ Prishtinë, energjia po blihet me çmim më të shtrenjtë
23/11 12:28
Top Channel/ Kurti takon ndërmjetësuesin e BE për dialogun Serbi-Kosovë
22/11 22:54
Top Channel/ Kurti kritikon marrëveshjen e 2020 të ndërmjetsuar nga Tramp
22/11 22:42
Top News- Refuzimi kategorik i Kurtit / ‘Open Balkan’ i derën Rusisë dhe korrupsionit
22/11 17:18
Top Channel/ Amerikanët në Kosovë përgjithmonë. Senatorët mbështesin idenë
21/11 18:48
Top channel/ “Vaksina kundër njohjes së Kosovës”. Osmani kritika për ofensivën e re të Serbisë
21/11 17:12
Top News- Serbia po e “blen” me vaksina / Vendimi në këmbim të mosnjohjes së Kosovës
21/11 16:39
Top News- Referendum për bashkimin kombëtar…! / Sa e besojnë në Kosovë premtimin e Kurtit
21/11 16:25
Top News – 7 shqiptarë në spitalet e Kosovës/ U prekën nga koronavirusi, nuk jepen të dhëna
21/11 16:20
Top Channel/”Mos dilni nga shtëpia”. Thirrja e autoriteteve nga ajri i keq në Kosovë
21/11 16:19