Top News – Digjet Franca, 1 milionë njerëz në rrugë / Protesta kundër reformës së pensioneve
24/03/2023 12:20

Mbi 1 milion njerëz protestuan në Francë, të enjten, kundër reformave të pensioneve. Në Paris, disa protestues që po mbanin maska të zeza u përplasën me policinë, pasi sulmuan të paktën dy restorante, një supermarket dhe një bankë.

Top News/ Në ndihmë të Ukrainës/ SHBA tjetër paketë ndihme ushtarake për Kievin
24/05 22:56
Top News/ Gjermania kundër armëve bërthamore/ Scholz thirrje europës për bashkëpunim ushtarak
24/05 22:01
Top News/ Covid shkurtoi jetëgjatësinë. OBSH-Njerëzit po jetojnë 1.8 vite më pak
24/05 21:58
Top Channel/ Covid 19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë, raporti i OBSH-së
24/05 21:53
Top Channel/ Hetimi paraprak për vdekjen e presidentit iranian: Rrëzimi i helikopterit ishte…
24/05 20:46
Top News/ Izraeli sfidon drejtësinë/ Nuk tërhiqet nga operacioni në Rafah-Luftojmë për pengjet
24/05 20:18
Top Channel/ Biden kundër arrestit të Netanjahut! Rrëzon thirrjet e Gjykatës Ndërkombëtare Penale
24/05 20:00
Top Channel/ SHBA “fik” Republikën Srpska! Ambasada: Nëse ndaheni, s’ekzistoni tej kufijve të Bosnjës
24/05 19:22
Top Channel/ Vendimi i Gjykatës së Hagës: Izraeli të ndalë menjëherë sulmet në Rafah
24/05 19:18
Top Channel/ Miss-i mes trafikantëve të kartelit, si shfrytëzonte profesionin për të kaluar drogën
24/05 19:11
Top Channel/ Lumenj balte në Francën veriore, banorët pastrojnë shtëpitë dhe rrugët
24/05 18:55
Top Channel/ Bombat izraelite i shkatërruan shtëpinë, i riu në Gaza i përdor për të ngritur tendë
24/05 18:51
Top News/ Izraeli mes katër rrugëve/ GJND: Ndaloni ofensivën në rafah
24/05 18:36
Top News/ Koreja e Veriut, gati satelitin ushtarak / Do lëshohet së shpejti, Koreja e Jugut ka prova
24/05 15:15
Top News/ Putin ‘ul armët’, do ngrijë luftën /’Në vijat aktuale të frontit’, perëndimi të përgjigjet
24/05 15:13
Top News/ Këmbejnë klasat me poligonin e qitjes / Fëmijët në Rusi ‘mësojnë’ Kallashnikovin
24/05 15:12
Top News/ 19 luftanije e 49 avionë ushtarakë / Kina rrethon Tajvanin, ‘prova’ për të marrë pushtetin
24/05 15:09
Top News/ Presidenti çek, aksident me motor / Nuk heq dorë nga hobi i vjetër, lëndim i lehtë
24/05 15:09
Top Channel/ OKB e bën fakt, fut Ditën e Përkujtimit të Genocidit në Srebrenicë në kalendarin zyrtar
24/05 14:58
Top News/ ‘BE po përgatitet për luftë me Rusinë’. Orban-Pranë një konflikti të madh, të përgatitemi
24/05 14:20